یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

برپایی نمایشگاه "مشاغل و حرف سنتی اصفهان" در راه شاهی

برپایی نمایشگاه "مشاغل و حرف سنتی اصفهان" در راه شاهی
نمایشگاه "مشاغل و حرف سنتی اصفهان" از سوم تا نهم اردیبهشت ماه در راه شاهی میزبان شهروندان است.

مرکز اصفهان‌شناسی و خانه ملل وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در راستای اهداف بلندی که همواره دغدغه رسیدن به آن را داشته و دارد، می‌کوشد شرایط و امکاناتی را فراهم آورد تا پابه‌پای شناسایی و شناساندن اصفهان به اصفهانی و غیر اصفهانی، از چالش‌هایی که این شهر از منظری با آن روبه‌روست، فرصت‌هایی طرح نماید که در قالب یک راه حل منطقی، مسیر تاریک معضلات و مشکلات پیش روی این شهر را روشنی بخشیده درپرتو هم‌اندیشی‌های آگاهانه‌تر، افکار را هوشیارتر، دیده‌ها را بیناتر و احساسات را برانگیخته‌تر نماید.
نمایشگاه "مشاغل و حرف سنتی اصفهان" در همین راستا ویژه هفته فرهنگی اصفهان، گام بلندی است که این مرکز سعی در برداشتن آن دارد، تا به‌گونه‌ای بتواند چندین هدف را دنبال نماید.
شغل‌های قدیمی، ثبات  و ایجاد اشتغال پایدار در پی دارند و از دیگر سوی، برخی مشاغلی که امروز فراموش شده‌اند در زمره حرفه و هنرهای صنایع دستی قرار دارند و باید برای حفظ اصالت و هویت فرهنگی خود، باردیگر آن‌ها را احیا نماییم.
برگزاری این نمایشگاه، آن هم در قالب کارگاه و به نمایش گذاشتن نحوه تولید یک اثر هنری در چهاچوب شغل و حرفه صنایع دستی سنتی، تلاشی است در پاسداشت میراث فرهنگی ناملموس به منظور شناخت، معرفی و زنده‌سازی فرهنگ‌هایی که در سایه بی‌توجهی ما ‌سریعاً بدست فراموشی سپرده خواهند شد.
هدف دیگر این مرکز از برپایی این نمایشگاه، تلاش در راه ارتقای روش‌های جذب گردشگر، بالاخص گردشگران خارجی و ایجاد جاذبه‌های بیش‌تر برای آنان، آن هم در یکی از موقعیت‌های زمانی که اصفهان، حجم انبوهی از مخاطبان گردشگر را پذیرا می‌گردد. از این رو برپایی نمایشگاه مشاغل سنتی، می‌تواند گام مؤثری در راستای جذب هرچه بیش‌تر گردشگران و میهمانان داخلی و خارجی باشد.
علاقه مندان برای تماشای این نمایشگاه می توانند تا نهم اردیبهشت ماه از ساعت 8 تا 12 و 16 تا 20 به محل راه شاهی واقع در خیابان استانداری مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.