یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

میدان نقش‌جهان اصفهان نماد چوگان است

میدان نقش‌جهان اصفهان نماد چوگان است
اجرای بازی کهن چوگان در میدان نقش جهان اصفهان، ویژه ایام دهه فجر با استقبال قابل توجه مردم نصف‌جهان برگزار شد.

ورزشکاران بازی چوگان با دو گروه سه نفره از هیات چوگان اصفهان و نقش‌جهان به رقابت پرداختند، مرشد نام بازیکنان را ‌خواند و پس از آن هر کدام یک دور در میدان چرخیدند؛ سپس بازی با پرتاب گوی توسط استاندار آغاز شد.
حبیب‌اله ناظریان، معاون ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به توجه به تفریح مردم در کنار ورزش در معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، گفت: برای اضافه شدن تفریح به این بخش، برنامه‌های زیادی برای سال آینده داریم که یکی از آنها توجه به بانوان و ایجاد زمینه‌های لازم برای نشاط، سلامتی و تحرک بدنی در آنها است.
وی با اشاره به ورزش چوگان و قدمت 2 هزار و 600 ساله آن افزود: اگر به عکس‌های قدیم این میدان نگاه کنید به طور حتم افرادی را در حال بازی چوگان خواهید دید، این میدان برای بازی چوگان ساخته شده و سال‌های متمادی میزبان رقابت‌های مختلف بوده است.
معاون ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان میدان نقش‌جهان را نماد چوگان معرفی کرد و اظهار داشت: معاونت ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با توجه به قدمت این ورزش در اصفهان و به منظور احیای این سنت قدیمی دست به کار شده و امیدواریم تا در آینده نزدیک این میدان شاهد برگزاری برنامه‌های  بیشتری در این زمینه باشد.
وی چوگان را بومی شهر اصفهان دانست و خاطرنشان کرد: مانند کشتی که همه آن را به مازندران موسوم می‌دانند، چوگان نیز با روحیه مردم اصفهان عجین شده و متعلق به این شهر است؛ بنابراین ضرورت احیای آن در شهر اصفهان دو چندان می‌شود.
ناظریان اضافه کرد: چوگان بازی مهیجی است که نیاز به آمادگی فیزیکی فراوان دارد، این مسئله سبب ایجاد سرزندگی و شادی در مردم شده و در دسته تفریحات سالم قرار دارد.
معاون ورزش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به ثبت جهانی چوگان اشاره کرد و گفت: در تلاش هستیم تا با همکاری اداره ورزش و جوانان ضمن فراهم‌سازی بسترهای لازم برای گسترش این رشته ورزشی، شرایط لازم برای جذب جوانان در این رشته را مهیا کنیم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.