دوشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

بررسی دلایل سقوط شاه در کتاب "سقوط شاه و پیروزی انقلاب‌اسلامی"

بررسی دلایل سقوط شاه در کتاب "سقوط شاه و پیروزی انقلاب‌اسلامی"
کتاب "سقوط شاه و پیروزی انقلاب‌اسلامی" نوشته دکتر فضل اله صلواتی از سوی نشر اطلاعات انتشار یافته، که در آن به بررسی دلایل سقوط شاه از نظر نزدیکان وی مانند همسر، برادر، یاران و ... پرداخته شده است.

دکتر فضل‌اله صلواتی چهره‌شناخته شده‌ای برای مبارزان دو سنگر سیاسی و فرهنگی است. از او کتاب‌های زیادی به چاپ رسیده که از آنها می‌توان کتاب بسیار پرطرفدار "سیاه‌کاری‌های بنی‌امیه"، "سخن عاشورا"، "امام محمد تقی(ع)"، "خاطرات و سرگذشت‌ها" اشاره کرد.
برای ملاقات با دکتر صلواتی شامگاه شنبه، ۱۴ بهمن به همراه دکتر محمد عیدی معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان؛ علیرضا نصراصفهانی نایب رئیس شورا و فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ورزشی شورای شهر اصفهان به منزل ایشان رفتیم.
فضل‌اله صلواتی مبارز انقلابی از خاطراتش در ۱۶ سال فعالیت خود در شهرداری اصفهان برایمان تعریف کرد و اینکه سال‌ها در بخش فرهنگی شهرداری مشغول به فعالیت بوده است.
صلواتی از ۳۲ میلیون تومانی که هزینه تراکم یکی از منازل بود و تمام آن صرف تامین کتاب‌های کتابخانه‌ها شد یاد کرد و اظهار داشت: یادم است در آن زمان من مشاور شهردار بودم، با حمایت شهردار می‌توانستیم هر کاری را به راحتی انجام دهیم و تمام کارها تنها با یک امضای شهردار اجرایی می‌شد و این کار حس خوبی را به ما منتقل می‌کرد.
صلواتی در ادامه به کتاب "سقوط شاه و پیروزی انقلاب‌اسلامی" اشاره کرد و گفت: این کتاب از سوی نشر اطلاعات انتشار یافته، که در آن به بررسی دلایل سقوط شاه از نظر نزدیکان وی مانند همسر، برادر، یاران و ... پرداخته شده است.
وی ادامه داد: البته ۱۲۰ صفحه از این کتاب بنا به دلایلی توسط ارشاد حذف شد و پس از آن از سوی نشر اطلاعات به چاپ رسید، اما هیچ حقی به مولف تعلق نگرفت و به جای آن فقط چند کتاب به او اهدا شد.
این سیاستمدار با اشاره به تالیف کتاب "سیاه‌کاری‌های بنی‌امیه" و زندگی‌نامه امام محمد تقی (ع) گفت: البته این کتاب‌ها نیز به نوعی تحلیل سیاسی زندگی ائمه بوده است. کتاب زندگی‌نامه امام محمد تقی (ع) از پرفروش‌ترین کتاب‌های امروز من است.
صلواتی به ملاقاتش با آیت‌اله هاشمی و مباحثه با ایشان در زمینه کتاب امام محمد تقی(ع) اشاره کرد و افزود: ایشان پس از مطالعه این کتاب بنده را به تهران دعوت کردند و گفتند این کتاب را در مورد سایر ائمه نیز چاپ کن، من هزینه‌اش را پرداخت می‌کنم و در ادامه گفتند که کار تو ماندگار است و دوست دارم تا زنده‌ام این کار به سرانجام برسد.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.