دوشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

بررسی عناصر تشکیل دهنده روابط زوجین در کارگاه "یک عاشقانه آرام"

بررسی عناصر تشکیل دهنده روابط زوجین در کارگاه "یک عاشقانه آرام"
سلسله نشست‌های آموزشی پیش از ازدواج «یک عاشقانه آرام» با موضوع بررسی عناصر تشکیل دهنده روابط و تأثیر پذیرش زخم‌های درونی در بهبود روابط فردی و اجتماعی از سوی خانه جوان در حال برگزاری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، شیرین امامی در سومین جلسه گروه پنجم این دوره با اشاره به واقعیت‌های موجود در جامعه پیرامون پدیده ازدواج و ایجاد تصویرذهنی‌های نادرست از طریق رسانه‌ها در این زمینه گفت: جوانان باید به این درک برسند که ازدواج یک واقعیت بوده نه رویا و خیالی که در ذهنشان پرورش می‌دهند.
وی افزود: جوانان در فیلم‌ها و داستان‌ها روایت‌های می‌شنوند که منجر به خیال پردازی‌های فانتزی و زیبا درباره ازدواج می‌شود درحالیکه آنچه در عالم خیال متوجه آنیم با آنچه در واقعیت با آن مواجه می‌شویم بسیار متفاوت است، به همین دلیل بسیاری از افراد در ازدواج شکست می‌خورند.
این استاد دانشگاه با اشاره به کتاب تئوری انتخاب (ازدواج بدون شکست) ویلیام گلاسر پنج عنصر آزادی، اراده، آگاهی، انتخاب و مسئولیت پذیری را ازجمله ارکان مهم شروع یک رابطه در زندگی فرد دانست و بیان کرد: همگان قبل از ازدواج باید به این درک برسند که زخم‌های خود را پذیرفته و با التیام آن دست به اقدام و شروع رابطه‌ای جدید می‌کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه در امر ازدواج افراد به جای واقعیت‌های موجود درباره رفتار و شخصیت طرف مقابل، بیشتر نیازهای خودشان را می‌بینند درحالیکه در ازدواج ارزش فرآیند رابطه به حدی است که آزادی‌های فردی را تحت کنترل درآورده ولی در اکثر موارد شکست خورده این پدیده برعکس شده و منیت جای رابطه را پر می‌کند.
امامی درباره پذیرفتن زخم‌ها و التیام آن‌ها اظهار داشت: باید به این درک رسید که همگی ما افرادی آزاد هستیم که با اراده شخصی خودمان دست به انتخاب‌های آگاهانه زده و مسئولیت آن را برعهده می‌گیریم اما این مقوله زمانی محقق می‌شود که ما زخم‌ها و دردهای خود را پذیرفته باشیم و قبول کنیم با وجود این مشکلات بازهم فردی آزاد و دارای اراده و حق انتخاب هستیم.
وی افزود: برخی افراد زمانی که در یک رابطه قرار می‌گیرند به خاطر احساسی که از سوی ترس‌ها و زخم‌هایشان به آن‌ها غالب می‌شود، دست به انتخاب اجباری می‌زنند.
این استاد دانشگاه با بیان اینکه اکثر افراد در گذشته خود مانده‌اند و هنوز درگیر اشتباهات سال‌ها قبل هستند، گفت: باید از گذشته عبور کنید و بپذیرید که سرزنش کردن خودتان مشکلی را حل نخواهد کرد، هیچگاه نباید با اتکا به تجربه امروز خودمان را به خاطر اشتباهات گذشته سرزنش کنیم چون در آن زمان تجربه امروزی را نداشتیم.
وی تاکید کرد: هیچگاه تا زمانی که از گذشته چیزی را با خود حمل می‌کنید وارد رابطه جدید نشوید، در اکثر موارد ترس از تنهایی انسان را وارد رابطه‌ای جدید می‌کند که درنهایت منجر به تکرار اشتباهات شده و شکست‌های متعدد و تکراری را برای او به دنبال دارد.
امامی میل به قدرت، میل به آزادی و رهایی، میل به عشق، میل به شادمانی و تفریح و میل به بقا ازجمله گرایش‌هایی دانست که روابط انسانی را تشکیل داده و جهت‌دهی می‌کند و افزود: افرادی که بیش از حد میل قدرت طلبی و میل آزادی و رهایی در آن‌ها زیاد است افراد پرخطر برای ازدواج هستند.
وی افزود: درون انسان‌های قدرت طلب پر از احساس ترس و حقارت است و زنان هم اصولاٌ جذب مردان قدرتمند می‌شوند اما نباید این قدرت طلبی به حدی باشد که آن‌ها همه چیز را منحصرا برای خود خواسته و حاکم همه چیز باشند.
وی درباره میل به عشق و میل به شادی و تفریح بیان کرد: هرچه میل به عشق در فرد بالا باشد برای ازدواج مناسب‌تر است و نشان می‌دهد که این فرد اشتراک محبت و علاقه را دوست داشته و هرچه میزان میل به شادی فرد بالا رود نمایانگر پرانرژی بودن و روحیه خوب فرد است

1 دیدگاه:

 • 1
  بیتا
  1396-09-28

  سلام
  خداقوت
  چطوری میشه تو کلاسها شرکت کرد؟ و عضو شد؟
  لطفا راهنمایی کنید.
  چون روز بروز داره کلاسها میگذره...


captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.