پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی

یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
۱۹۵اُمین نشست باشگاه نجوم اصفهان با موضوع نجوم به روایت ابوریحان بیرونی برگزار می شود.

نجوم به عنوان يكى از شاخه‌هاي مهم علوم تجربي نقش بسيار زيادي در شكوفايي فكر و انديشه انسان‌ها دارد. از بعد مادّي، منجمان در رصدخانه‌ها و مراكز علمى در سرتاسر جهان به رصد نزديكترين و دورترين اجرام آسمان مى‌پردازند تا به چگونگى پيدايش و شكل گيري جهان آفرينش و راز خلقت پى ببرند.
از بُعد معنوي نیز تاكيد دين اسلام بر جستجوي راز خلقت و نشانه‌هاي عظمت و بزرگي آفريدگار اين جهان بيكران در آسمان ها و تاكيد صريح قرآن كريم به رمز و راز پديده‌هاي علمي موجود در جهان، سبب شده است تا علم نجوم در اشاعه و ترويج دين با رويكرد علمي و منطقي و اثبات عظمت ايزد يكتا نقش اثربخشي ايفا کند.
سرپرست مرکز نجوم ادیب اظهار کرد: ۱۹۵اُمین نشست باشگاه نجوم اصفهان با موضوع نجوم به روایت ابوریحان بیرونی در خصوص گنجینه ریشه های کهن ایرانی در آثار ابوریحان بیرونی، ۲۷ شهریور از ساعت ۱۷ تا ۱۹ برگزار می شود.
رضا شهباز ادامه داد: مرکز نجوم ادیب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، برنامه های باشگاه نجوم را به صورت ماهیانه برگزار می کند و هر ماه به موضوعی خاص می پردازد.
وی در ادامه با بیان اینکه این نشست در سالن اجتماعات کتابخانه مرکزی برگزار می شود، گفت: آریا آقایان پژوهشگر تاریخ نجوم و لیلا میرشمشیرگران مدرس و پژوهشگر نجوم سخنرانی این نشست را به عهده دارند.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.