جمعه - ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
افزایش 15درصدی آمار امانت کتاب در نیمه اول سال 97
 

اصفهانی‌ها با همدلی به هم‌رکابی می‌رسند
 

تماشای آثار نمایشگاه «یازده نگاه» در موزه هنرهای معاصر
 

ثبت نام دوره هاي آموزشي فرهنگسراي رسانه ویژه ترم پاییز
 


اتاق کلمه، فرصتی برای مشورت ادبی
 


اعلام فراخوان یادبود استاد کتابی در اصفهان
 

برگزاری دومین مسابقات والیبال بانوان محلات
 

جایزه ادبی یوسف، راهی برای شناسایی نویسندگان دفاع مقدس
 

بررسی قصه ها و افسانه های ایرانی در کارگاه "گذر از جهان افسانه"

بررسی قصه ها و افسانه های ایرانی در کارگاه "گذر از جهان افسانه"
کارگاه آموزشی "گذر از جهان افسانه" با رویکرد تحلیل و بررسی قصه ها و افسانه های ایرانی از سوی موزه عصارخانه شاهی برگزار می شود.

مدیر عصارخانه شاهی در این خصوص اظهار کرد: عصارخانه شاهی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان به عنوان مرکز مطالعات فرهنگ عامه رسالت خود را در پرداختن به فرهنگ عامه قرار داده که مسلما بخش عمده ای از این فرهنگ عامه مردم ما ادبیات عامه بوده که از مثل ها، داستان ها و ضرب المثل ها تشکیل شده است.
مریم قانونی افزود: کارگاه "گذر از جهان افسانه" نیز با هدف آشنا کردن مردم با افسانه ها، مثل ها و ضرب المثل های قدیمی و داستان های مرتبط با آن برگزار می شود.
وی ادامه داد: در هر کارگاه یکی از این داستان های قدیمی توسط قصه گوی حاضر در برنامه روایت شده و سپس توضیحات مربوط به آن داستان بیان شده و نمادها و نشانه های آن مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: در هر جلسه یکی از مثل های قدیمی با محوریت اصفهان بیان می شود و شرکت کنندگان با این بخش از ادبیات عامه نیز آشنا می شوند.
مدیر موزه عصارخانه شاهی گفت: ندریس این کارگاه آموزشی را دکتر زهرا معینی فر، دانش آموخته رشته ادبیات در مقطع دکترا و استاد دانشگاه بر عهده دارد که فعالیت های قابل توجهی در زمینه داستان سرایی، بررسی افسانه ها و داستانهای قدیمی و کهن انجام داده است.
گفتنی است؛ کارگاه آموزشی "گذر از جهان افسانه" از نیمه دوم تیرماه سال جاری، روزهای یکشنبه ساعت 17 در موزه عصارخانه شاهی واقع در میدان نقش جهان میزبان علاقمندان است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.