چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

استقبال دانش‌آموزان اصفهانی از لیگ بازی‌های "کندوی بازی"

استقبال دانش‌آموزان اصفهانی از لیگ بازی‌های "کندوی بازی"
بازی‌های فکری حرکتی "کندوی بازی" ویژه دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه اصفهان توسط "بازی‌یار" به آنها آموزش داده شد و سپس در مسابقه شرکت کرده و افراد منتخب به مرحله دوم راه یافتند.

لیگ بازی‌های فکری حرکتی کندوی بازی از سوی دفتر تخصصی بازی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با حضور در مدارس، ویژه دانش‌آموزان دوره اول و دوم متوسطه اصفهان از چندی پیش برگزار و تا 26 بهمن ماه ادامه داشت.
در این دوره لیگ، بازی‌ها با منویی متفاوت، شامل بازی‌های جدید خارجی و داخلی مانند اتللو، جنگا، سنگ‌چین، بلاک‌آس، لیوان ‌چینی و... توسط افرادی به نام "بازی‌یار" به دانش‌آموزان در مدارس آموزش داده شد که افراد منتخب بعد از مسابقه در مدارس، به مرحله دوم راه یافته‌ و در حال حاضر در خانه خلاقیت و رستوران بازی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.
صفیه سادات موسویان، رئیس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به سومین مرحله اجرای طرح بازی برای دانش‌آموزان از طریق برنامه‌ریزی هدفمند خاطرنشان کرد: ارائه انواع بازی در مدارس دوره اول و دوم دبیرستان با همراهی شورای تبلیغات اسلامی اصفهان و خانه خلاقیت انجام گرفته است.
وی با دسته‌بندی بازی‌ها به 2 بخش بازی‌های جنبشی و فکری افزود: بازی‌های فکری شامل دست‌چین، جنگا، بلاک‌آس، اتللو و... و بازی‌های جنبشی شامل دوز انسانی، بازی‌های توپی، نشانه‌گیری و... است.
موسویان با بیان اینکه می‌توان با نوجوانان از طریق بازی بهتر ارتباط برقرار کرد، گفت: در حال حاضر یکصد مدرسه در کل استان تحت پوشش دفتر تخصصی خلاقیت و بازی‌های فکری قرار دارد.
وی ادامه داد: مربیان پس از گذراندن 40 ساعت آموزش و موفقیت در آن به عنوان "بازی‌یار" به مدارس برای آموزش اعزام شدند.
وی با بیان اینکه 6 عنوان بازی برای مسابقه در 6 هفته انتخاب شد، خاطرنشان کرد: عناوین بازی‌ها اتللو، دست‌چین، بلاک‌آس، لیوان چینی، کتان و دوز انسانی بودند. لیگ بازی‌های فکری و جنبشی برای هر 2 گروه دانش آموزان دختر و پسر دوره متوسطه در روزهای پنج‌شنبه در 2 سانس اجرا می‌شود که نتیجه مسابقه دانش‌آموزان مدارس، بعد از مسابقه توسط داوران حاضر در هر بازی اعلام شده و 3 مدرسه عنوان اول، دوم و سوم را از آن خود می‌کنند.
رئیس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: جوایز نفیسی به مدارسی که تیم‌هایشان بیشترین امتیاز را کسب کنند و همچنین بازی‌یاران سهیم در موفقیت این تیم‌ها اهدا خواهد شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.