چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

مدارس شهر اصفهان میزبان لیگ بازی های فکری حرکتی "کندوی بازی"

مدارس شهر اصفهان  میزبان لیگ بازی های فکری حرکتی "کندوی بازی"
برنامه "کندوی بازی" از سوی خانه خلاقیت و بازی‌های فکری و دفتر تخصصی بازی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از یکم آذر تا ۲۶ بهمن از ساعت ۸ تا ۱۳ میزبان دانش‌آموزان است.

رئیس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری با اشاره به نام این برنامه، گفت: این برنامه با الهام از زنبورعسل و فعالیت فراوان او برای تولید عسل از شیره تلخ گیاهان گرفته شده است که با توجه به مفید بودن بازی برای تمام گروه‌های سنی و با تشبیه بازی به عسل آن را نوعی سرگرمی شیرین برای تمام گروه‌های سنی معرفی کنیم.
صفیه‌سادات موسویان، ادامه داد: منظور ما از ارائه این برنامه با عنوان کندوی بازی این است که بازی مانند عسل شیرین بوده و شیرینی آن موجب شادابی جسم و روح انسان می‌شود.
وی بازی را شیواترین زبان تربیتی عنوان کرد و گفت: برخی معتقدند بازی تنها مختص گروه سنی کودک است در حالیکه بسیاری از روانشناسان معتقدند بازی ویژه تمام گروه‌های سنی بوده که از طریق آن می‌توان مسائل تربیتی را به افراد منتقل کرد.
وی بازی را الگوی مناسبی برای ایجاد نشاط در جامعه دانست و اظهار داشت: بازی تأثیر بسیار مثبتی در جامعه داشته و علاوه بر آن، در کنار شبکه‌های اجتماعی می‌توان بازی‌های هیجانی حرکتی را به نوجوانان ارائه داد.
موسویان با اشاره به طرح ارائه انواع بازی‌ها در مدارس دوره اول متوسط از اول آبان سال جاری، گفت: این کار با همراهی شورای تبلیغات اسلامی اصفهان و خانه خلاقیت انجام گرفت.
رئیس خانه خلاقیت و بازی‌های فکری با دسته‌بندی این بازی‌ها به دو بخش بازی‌های هیجانی و فکری، گفت: بازی‌های هیجانی شامل دست‌‌چین، جنگا، بازی‌های حرکتی، بازی‌های هیجانی انسانی مانند  فوتبال فوتی، بازی‌های توپی و نشانه‌گیری و در بخش بازی‌های فکری شامل اتللو، جنگا، نبرد سنگ و تخته، رانی پارک، هام هام و... است.
لیگ بازی های فکری حرکتی "کندوی بازی" از سوی دفتر تخصصی بازی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با حضور در مدارس ویژه دانش آموزان اول و دوم متوسطه اصفهان با منویی متفاوت برگزار می شود.
بازی‌های فکری شامل ۳۰۰ نمونه بازی جدید خارجی و داخلی مانند اتللو، جنگل، هام هام، سنگ‌چین، نبرد سنگ و تخته، معماهای چوب کبریتی و… است که عامل مهمی در درگیر ساختن فکر و هوش افراد بدون اشغال فضای زیادی در آپارتمان به شمار می‌رود.
بازی‌های حرکتی نیز  به دو بخش آپارتمانی و میدانی دسته‌بندی شده که با کمترین هزینه و با ساده‌ترین وسایل بدون نیاز به زمین ورزش و توپ طراحی شده است.
این برنامه از یکم آذرماه آغاز شده و تا 26 بهمن ماه از ساعت 8 تا 13 برگزار خواهد شد که مرحله اول آن در مداس و مرحله دوم آن در خانه خلاقیت و رستوران بازی برگزار می‌شود. که مدارس علاقه مند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این برنامه می توانند با شماره 32683484 تماس حاصل کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.