یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

آلبوم کبوترخانه در موزه حمام علیقلی‌آقا رونمایی شد

آلبوم کبوترخانه در موزه حمام علیقلی‌آقا رونمایی شد
مراسم رونمایی از آلبوم کبوترخانه، روز پنجشنبه 23 آذر در حمام علیقلی‌آقا سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.

در این مراسم آلبوم زیبا و روح‌نواز "کبوتر‌خانه" اثر استاد مصطفی قناعت رونمایی شد. استاد قناعت متولد 1336 در اصفهان، هنرمندی خودساخته و نوازنده توانای کلارینت (قره‌نی) است که با همکاری موسسه خانه هنر خرد، موفق به نواختن چند آهنگ بی‌کلام توسط این ساز شده است.
منصور قربانی، رئیس هنرسرای خورشید و دفتر تخصصی موسیقی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این نشست با ابراز خوشحالی از حضور بسیاری از اهالی موسیقی در این برنامه، گفت: هنرسرای خورشید در امتداد ثبت و ضبط آثار فاخر موسیقی ایرانی در این چند سال اخیر مفتخر بود تا شاهد گردهمایی پیشکسوتان موسیقی ایران بعد از مدت‌ها باشد.
وی با اشاره به فعالیت این هنرسرا در جهت ثبت و ضبط آثار هنرمندان اصفهانی، افزود: هدف اصلی ما شنیده شدن این آثار بود که در نهایت با همکاری موسسه خانه هنر خرد آلبوم "کبوترخانه" رونمایی شد.
علی صمدپور، مدیر موسسه خانه هنر خرد نیز در این مراسم به آغاز فعالیت این مرکز از سال 93 با مجموعه به نام" احوالات شخصی" اشاره کرد و افزود: رویکرد این پروژه معرفی افراد ناشناخته موسیقی به ویژه جوانان آن هم تنها با معرفی ساز بدون استفاده از خواننده است.
وی با اشاره به 40 ساعت کار استودیویی برای ساخت این مجموعه، خاطرنشان کرد: در این مجموعه شنونده شاهد 10 احوال شخصی از هنرمندان جوان با سازهای مختلف است و امروز نیز شاهد رونمایی از بخش جدید این مجموعه با همراهی استاد مصطفی قناعت هستیم.
استاد قناعت نیز در این مراسم با اشاره به آلبوم " کبوترخانه"  در مورد انتخاب نام آن، گفت: اصفهان شهر آواز و موسیقی است و البته تنها شهری در ایران به شمار می‌رود که دارای کبوترخانه‌ است. با انتخاب این نام این آلبوم را به اصفهان و اهالی موسیقی اصفهان تقدیم می‌کنم.
وی ادامه داد: البته این را هم باید اضافه کنم که در تنظیم آهنگ‌های قره‌نی سعی شد تا از سلوها و ربع پرده‌های ایرانی اساتید مختلف مانند استاد وزیرتبار، شیرخدایی و استاد جوکار استفاده شود و سازی که سال‌ها از ایران دور شده بود را به صورت ایرانی شده به مردم معرفی کنیم؛ مانند کبوترهایی که بعد از سفر دوباره به کبوترخانه خود باز می‌گردند.
قناعت با اشاره به قدمت 10 هزار ساله قره‌نی در ایران، بیان کرد: بعدها بسیاری از اروپایی‌ها این ساز را به خارج از ایران بردند و با اضافه کردن نت‌های مختلف، آن را ساز اروپایی معرفی کردند در حالیکه این ساز، کاملاً ایرانی است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.