یکشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

خلاقیت در شهر جریان می‌یابد
 

سینما جامعه به نقد قصرشیرین می‌پردازد
 

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
 

درک نیازهای دخترانه در "چتری برای یک حس خوب"
 

مهار زمان در تیک تاک زندگی
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
 

باغ فدک اصفهان در انتظار "خبربزرگ"
 

کاکتوس‌ها دوست‌دار شرایط سخت و بیابانی هستند

کاکتوس‌ها دوست‌دار شرایط سخت و بیابانی هستند
کاکتوس‌ها دوست‌دار شرایط سخت و بیابانی هستند و نیاز به آبیاری زیادی ندارند، روی کاکتوس به هیچ وجه آب نپاشید.

دفتر تخصصی سالمند برنامه‌ای با عنوان "آشنایی با گل‌های شاخه بریده، گل‌های آپارتمانی و روش‌های نگهداری آنها" در ساختمان الغدیر در راستای هویت بخشی و ایجاد روحیه مشارکت‌های اجتماعی برای سالمندان برگزار کرد.
کارشناس آموزش شهروندی و کارشناس ارشد کشاورزی در این برنامه با اشاره به اینکه گیاهان آپارتمانی سر زنده و شاداب در فضای داخلی منزل، نیازمند مراقبت زیادی هستند، اظهار داشت: با رعایت نکاتی ساده و دانستن دلایل خراب شدن گل‌ها و گیاهان آپارتمانی، می‌توان محل سکونت خود را به انواع گیاهان آپارتمانی آراست و از دیدنشان لذت برد.
درب‌امامیه افزود: اگر می‌خواهید گیاهی بخرید و از آن نگهداری کنید، اول باید ببینید شرایط خانه شما با نیازهای گیاه جور در می‌آید یا خیر. مثلا اگر کسی می‌خواهد بنفشه آفریقایی را در خانه‌اش نگهداری کند، حتما باید بداند این گیاه دوست‌دار نور و روشنایی است و در محیط‌های تاریک و بدون نور نمی‌تواند به خوبی رشد کند و گل بدهد.
وی با بیان اینکه شیوه نگهداری هر یک از گیاهان، متفاوت است، در مورد چند گیاه آپارتمانی توضیحاتی ارائه داد. وی اظهار داشت: حسن یوسف گیاهی است که طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی داشته و نیاز به آبیاری دارد.  هر چه این گیاه بیشتر در معرض نور خورشید قرار بگیرد، خوشرنگ‌تر شده و بهتر هم رشد می‌کند. البته آفتاب تند، برگ‌های گل را می‌سوزاند.
درب‌امامیه بیان کرد: پرورش گل شمعدانی نیازمند آگاهی از نحوه زمان آبیاری، شرایط رطوبت، نور و گرما و همچنین آگاهی از نحوه تکثیر و نیز آشنایی با آفات و بیماری‌های این گیاه است. گل شمعدانی نسبت به نور بسیار واکنش نشان می‌دهد به طوری‌که نیاز به آفتاب مستقیم دارد و نور آفتاب گل‌دهی گیاه را بیشتر می‌کند. آفتاب بسیار شدید نیز سبب سوختن گل می‌شود.
این کارشناس ارشد کشاورزی گفت: گل قاشقی، بی‌عار است اما نیاز به نور، گرما و آبیاری زیاد دارد. اگر با رعایت این نکات بازهم گل نداد نیاز به ازت دارد. می‌توانید آن را از گل‌فروشی تهیه کنید و به مقدار مناسب به گل قاشقی بدهید.
وی ادامه داد: کاکتوس‌ها دوست‌دار شرایط سخت و بیابانی هستند و نیاز به آبیاری زیادی ندارند، روی کاکتوس به هیچ وجه آب نپاشید، بهترین خاک برای کاکتوس، خاک سنگین یا خاک مخصوص کاکتوس است و نیاز به گلدان بزرگ ندارد بلکه باید در گلدان کوچک نگهداری شود.درب‌امامیه اضافه کرد:  گل در هوای خنک و سرد تازه‌تر می‌ماند، برای همین از گذاشتن گل در فضای گرم اجتناب کنید و می‌توانید، گل‌هایی مانند رز و ژرورا را به صورت وارونه، چند لحظه داخل آب بسیار سرد بگذارید و بردارید، با این کار مدت عمر گل را بیشتر می‌کنید.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.