دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رُمان "کاپیتان بابک" کتابی برای نوجوانان

رُمان "کاپیتان بابک" کتابی برای نوجوانان
مراسم رونمایی از کتاب "کاپیتان بابک" نوشته سعید محسنی با همکاری کمیته فرهنگ شهروندی و دفتر تخصصی ادبیات مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان در فضای حوضخانه باغ غدیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، سعیده سیاحیان، کارشناس ادبی مرکز آفرینش‌های ادبی قلمستان در این مراسم با اشاره به روزمه پربار سعید محسنی گفت: تعداد زیادی از اعضای قلمستان این نویسنده را با ادبیات بزرگسال و کتاب‌هایی چون "دختری که خودش را خورد" و "نهنگی که یونس را خورد هنوز زنده است" می‌شناسند اما این بار با نگارش کتاب "کاپیتان بابک" سعی دارد کاری جدید در دنیای نوجوان انجام دهد.
سعید محسنی، نویسنده کتاب " کاپیتان بابک" با ابراز خرسندی از نگارش این کتاب آن هم در بخش نوجوان، گفت: امسال سال خوبی برای من بود چرا که کتاب "دختری که خودش را خورد"  بعد از 5 سال به چاپ سوم رسید و رمان " نهنگی که یونس را خورد، هنوز زنده است" نیز مجوز چاپ گرفت.
وی با اشاره به علاقه ‌اش نسبت به داستان "کاپیتان بابک"، بیان کرد: نگارش این کتاب تجربه جدید و دلچسبی برای من بود، زمانیکه نسخه اولیه کتاب تهیه شد، داستان از دو قسمت تشکیل شده بود و که بخشی مربوط به بزرگسالان و بخش دیگر مربوط به نوجوانان بود و ارتباط منسجم و قوی بین آنها شکل نگرفته بود.
الهام فخرایی، کارشناس نوجوان در مراسم رونمایی از این کتاب به نقد آن پرداخت و با اشاره به آغاز خوب داستان و دوری از بیان روایی تلخ در کتاب " کاپیتان بابک"، گفت: چیزی که در ابتدای خواندن داستان برای من بسیار جالب بود توصیه‌های اولیه برای خواندن آن بود که موجب جذب مخاطب از همان ابتدای داستان می‌شود.
وی به شخصیت بابک اشاره کرد و افزود: با وجودیکه بابک و خانواده آنطور که از شواهد داستان مشخص است در فقر زندگی می‌کنند اما داستان به هیچ عنوان تلخ نیست و حتی بعضی از عبارات به کاررفته در آن موجب جذاب شدن داستان می‌شود.
این کارشناس کودک با بیان اینکه شخصیت بابک باید برای مخاطب پررنگ‌تر از آنچه ذکر شده باشد، خاطرنشان کرد: انگیزه، قرارداد و رابطه‌ای که باید بین این اتفاقات باشد بسیار کم‌رنگ است و لازم است به صورت پررنگ‌تری به آنها پرداخته شود.
فخرایی با اشاره به نحوه برخورد متفاوت نوجوانان نسبت به مشکلات، گفت: برخی از نوجوانان مشکل را به عنوان مسئله شناخته و به بررسی آن می‌پردازد، عده‌ای دیگر با آن کنار می‌آیند و حتی به دنیای خصوصی خود پناه می‌برند که در داستان به طورکامل به این ویژگی نوجوان توجه شده است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.