دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

کادرسازی و توانمندسازی در حوزه مد و لباس برای اولین بار در اصفهان

کادرسازی و توانمندسازی در حوزه مد و لباس برای اولین بار در اصفهان
دفتر تخصصی بانوان آفتاب برای اولین بار در اصفهان به دنبال کادرسازی و توانمندسازی افراد در حوزه مد و لباس اسلامی ایرانی است.

اصفهان بزرگترین تولیدکننده پارچه کشور  است. برگزاری  همایش ها و کارگاه ها با محوریت مد و لباس، برگزاری نشست های تخصصی این حوزه، رونمایی از نخستین منشور مد و لباس اصفهان، برگزاری نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در اصفهان از جمله فعالیت‌های انجام‌شده برای احیای حوزه مدل و لباس اسلامی و ایرانی است.
برگزاری نمایشگاه مد و لباس نقش مهمی در معرفی فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی در مقابل فرهنگ بیگانه دارد، بنابراین یکی از ضرورت‌های اجتناب‌ناپذیر نیازهای فرهنگی، توجه به موضوع مد و لباس ایرانی اسلامی است. نوع پوشش ظاهری، هویت فکری و عقیدتی یک ملت را نشان می‌دهد، و طراحان توانمند و هنرمند می‌توانند بر اساس فرهنگ ایرانی اسلامی خود طراحی مد و لباس داشته و مطابق با ذائقه جوانان آن را به بازار عرضه کنند.
به همین منظور لیلا لندی، مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب اظهار کرد: شهریورماه سال گذشته در همایشی اولین منشور مد و لباس اسلامی و ایرانی در اصفهان توسط دفتر امور بانوان استانداری، اداره کل ارشاد اسلامی استان و دفتر تخصصی بانون آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان رونمایی شد.
وی ادامه داد: بعد از آن چند نمایشگاه مد و لباس برای ارائه الگوی لباس جشن تولد، کودک، جشن تکلیف، عروس و مناسبت ها برگزار شد که مورد استقبال عموم قرار گرفت و لباس‌های مفهومی و ظرفیت های شهر شناسایی گردید.
مدیر دفتر تخصصی بانوان آفتاب با بیان اینکه در این یک سال ظرفیت ها شناسایی و شبکه سازی شدند، بیان کرد: اکنون برای اولین بار در اصفهان به دنبال کادرسازی و توانمندسازی افراد در حوزه مد و لباس اسلامی ایرانی هستیم.
وی با بیان اینکه نشست تخصصی طراحان لباس همراه با نمایشگاه تصویری برگزار می‌شود، گفت: این نمایشگاه با همکاری موسسه فرهنگ و هنر دانش‌آرا و دفتر تخصصی بانوان آفتاب وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان چهارشنبه 6 شهریورماه از ساعت 9:30 تا 11:30 در سالن کنفرانس کتابخانه مرکزی برگزار می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.