جمعه - ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "نقش و رنگ" در خانه مشیرالملک
 

بزرگداشت استاد حاج رضا مغزیان در کتابخانه مرکزی
 

"وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا" رونمایی می‌شود
 

همدردی با سیل‌زدگان در نمایشگاه «قاب‌های همدلی»
 

فرهنگ عامه به روایت سینما با حضور امراله احمدجو
 

هم عهدی با شهدا، همدردی با سیل‌زدگان
 


عطر فرهنگ و هنر در اردیبهشت اصفهان می‌پیچد
 

گسترش فرهنگ ایثار در جامعه با شعار "همدلی برای ایران"
 

نگاهی بر تأثیر رسانه بر ذهن در نمایش "خانه‌ای وجود داشت"
 

وقتی آلودگی هوا نفس ورزش شهر را می‌گیرد

وقتی آلودگی هوا نفس ورزش شهر را می‌گیرد
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از تمهیدات این معاونت برای کاهش چالش‌های آلودگی هوا در ورزش شهروندی خبر داد.

آلودگی هوا معضل تکراری این روزهای کلانشهرهای کشور از جمله اصفهان است. به استناد اطلاعات اداره‌کل هواشناسی استان اصفهان، به سبب استمرار پایداری جو و تشکیل لایه وارونگی دما، در روز چهارشنبه 14 آذرماه نیز با انباشت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان و مناطق صنعتی استان روبه‌رو بودیم و در این مدت شاخص کیفیت هوا مانند چند روز گذشته در شرایط ناسالم برای عموم قرار داشت.
آلودگی هوا اثرات مخرب اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی فراوانی به دنبال دارد که می‌تواند زندگی شهروندان را تحت‌الشعاع قرار دهد.
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان درباره چالش‌های ورزشی آلودگی هوا در شهر اصفهان اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان اصفهانی در برنامه‌ها و تمرینات ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی شهرداری شرکت می‌کنند که آلودگی هوا ممکن است بر روی آنها تأثیر منفی بگذارد.
حبیب‌اله ‌ناظریان افزود: برای کاهش این مشکل تدابیری در دستور کار داریم و به دلیل سرما و آلودگی هوا، به مسئولان ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی ابلاغ کرده‌ایم که از سالن‌های سرپوشیده در دسترس خود استفاده کنند.
وی ادامه داد: البته امکاناتی که هم‌اکنون در اختیار داریم، کفاف این را نمی‌دهد که تمام شهروندانی که از ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی استفاده می‌کنند را به سالن‌های سرپوشیده منتقل کنیم، اما این کار در حال انجام است.
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به افزایش ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی شهر اصفهان از 121 ایستگاه به 151 ایستگاه در سال 97 گفت: در برنامه سال 97 قرار بود 15 ایستگاه اضافه شود که خوشبختانه این تعداد به 30 ایستگاه رسید. 18 ایستگاه جدید نیز در سال 98 ایجاد خواهد شد.
ناظریان درباره استقبال شهروندان از این ایستگاه‌‌ها تصریح کرد: خوشبختانه شهر اصفهان دارای پارک‌های فراوانی است که از گذشته دارای ایستگاه‌های ورزش صبحگاهی بوده ‌است و در حال حاضر نیز شهرداران مناطق بسیار علاقمند به افزایش این ایستگاه‌ها هستند و همکاری خوبی در این زمینه دارند. شهردار اصفهان و اعضای شورای اسلامی شهر نیز همواره تأکید فراوانی بر افزایش تعداد این ایستگاه‌ها برای عموم شهروندان دارند.
وی درباره تعامل معاونت ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با آموزش و پرورش برای استفاده دانش‌آموزان از سالن‌های شهرداری در زمان افزایش آلودگی هوا گفت: تعامل بسیار خوب و نزدیکی با مسئولان تربیت‌بدنی آموزش و پرورش اصفهان داریم. حتی قبل از اینکه موضوع آلودگی هوا در میان باشد، سالن‌های شهرداری را در روزهایی از هفته در اختیار مدارس می‌گذاریم که این کار به ویژه در مناطقی مانند حصه، زینبیه، دارک و ... انجام شده است.
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: هر اقدامی که از دستمان بربیاید برای کمک به ورزش دختران و پسران دانش‌آموز انجام می‌دهیم تا در معرض آسیب‌های آلودگی هوا قرار نگیرند و امیدوارم بتوانیم این تعاملات را روز به روز افزایش دهیم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.