چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 



اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

ورزش در رشد اجتماعی افراد مؤثر است

ورزش در رشد اجتماعی افراد مؤثر است
هیچ فردی از خوبی‌های ورزش برای رشد اجتماعی غافل نیست، با ارتقای جایگاه ورزش در جامعه مشکلات زیادی حل خواهد شد.

همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی با شعار مبارزه با اعتیاد در مسیر پل خواجو تا مجموعه ورزشی آبشار با حضور نیروهای نظامی برگزار و با استقبال مردم اصفهان همراه شد.
آغاز برنامه مانند هر برنامه دیگری با اجرای سرود ملی همراه بود اما اجرای زنده آن هم توسط رزم‌نوازان سپاه صاحب الزمان (عج) شنیدنی بود، پس از اجرا و ادای احترام به سرود ایران، اجرای قطعاتی شاد توسط این گروه حاضران را هیجان زده کرد.
ورزش صبحگاهی با موسیقی، سبب شد دقایق به‌سرعت سپری شود، بعد از ورزش صبحگاهی نوبت به اجرای زنده موسیقی سنتی برای حاضران رسید تا جمعه‌ای به یاد ماندنی را تجربه کنند، در نهایت اهدای 20 دستگاه دوچرخه و 5 سفر زیارتی به حاضران قدردانی از همراهی مردم شهر با این برنامه بود.
معاون ورزشی تفریحی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان از برگزاری هفتگی برنامه‌هایی شاد در شهر خبر داد و گفت: شهر اصفهان از این به بعد باید هر هفته چنین برنامه‌هایی را تجربه کند، شادی و ورزش در کنار هم سبب می‌شود تا مردم بیشتر با ورزش دوستی کنند.
حبیب‌اله ناظریان از همکاری ارگان‌های مختلف برای برگزاری این برنامه قدردانی کرد و افزود: حضور ستاد مبارزه با مواد مخدر در این برنامه نشان از آن داشت که هیچ کسی از خوبی‌های ورزش برای رشد اجتماعی غافل نیست، با ارتقای جایگاه ورزش در جامعه مشکلات زیادی حل خواهد شد.
محمد سلطان حسینی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان نیز ارمغان ورزش صبح‌گاهی را شادی و شادابی برای مردم اصفهان دانست و اظهار داشت: تأثیر ورزش در اجتماع بر هیچ‌کس پوشیده نیست. می‌توان از ورزش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عواملی یاد کرد که سلامت را به جامعه هدیه می‌دهد.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان نیز به کاهش سن اعتیاد اشاره کرد و گفت: افسردگی و نبود شادابی عامل روی آوردن جوان و نوجوانان به اعتیاد است، برنامه‌های ورزشی و به‌ویژه ورزش‌های همگانی سبب حضور بیشتر آن‌ها در جامعه می‌شود و می‌تواند تأثیر شایانی در دوری آن‌ها از اعتیاد داشته باشد.
مصطفی هادی‌زاده با بیان اینکه نیاز به نشاط و شادمانی در افراد دیده می‌شود، افزود: ورزش در درمان آسیب‌های اجتماعی نیز بسیار مهم است، حتی کسانی که قصد دوری از مواد مخدر را دارند با ورزش می‌توانند خود را از این ورطه نجات دهند.
وحید رجبی، رئیس سازمان بسیج ورزشکاران استان اصفهان، به فقر حرکتی حاکم بر جامعه امروزی اشاره کرد و گفت: ورزش همگانی نیاز به فرهنگ سازی دارد و اگر به‌عنوان فرهنگ به آن توجه شود مشکلات بزرگ و کوچک جسمانی از جمله فقر حرکتی را از بین می‌برد.
همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی در کنار نیروهای نظامی برای خانواده‌ها نیز بسیار جذاب بود و خاطره‌ای فراموش نشدنی برای آن‌ها رقم زد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 



© کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.