دوشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

هویت‌یابی و یافتن خودِ واقعی انسان در نمایش "من مده آ هستم"

هویت‌یابی و یافتن خودِ واقعی انسان در نمایش "من مده آ هستم"
نمایش "من مده‌ آ هستم" در مورد زن، خانواده، مرد و جامعه انسانی صحبت می‌کند و تم اصلی نمایش بر اساس هویت‌یابی و پیدا کردن خودِ واقعی انسان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، نمایش "من مده‌ آ هستم" با طراحی و کارگردانی احسان جانمی، روایت داستانی براساس کتاب «مده‌ آ» اثر نویسنده معاصر فرانسوی  ژان آنوی است.
مده آ زنی است که دو فرزند دارد و به همراه فرزندان و دایه آن‌ها در حوالی شهر تبس در کشور یونان زندگی می‌کند. مده آ در انتظار بازگشت همسر خود ژازون است اما خبردار می‌شد که شوهرش در حال ازدواج با دختر ارباب تبس که کرئون نام دارد، است. مده آ آرام نمی‌گیرد و در ادامه داستان تصمیم می‌گیرد کاری انجام دهد.
احسان جانمی دلیل اصلی انتخاب این نمایش برای اجرا را محتوا و درون‌مایه آن دانست و گفت: نمایش "من مده‌ آ هستم" را به این دلیل برای اجرا انتخاب کردم که در مورد زن، خانواده، مرد و جامعه انسانی صحبت می‌کند و تم اصلی نمایش بر اساس هویت‌یابی و پیدا کردن خودِ واقعی انسان است.
وی افزود: من گمان می‌کنم در حال حاضر در جامعه ما اهمیت دادن به خانواده، روان و ذهنیت‌های زنانه و مردانه بسیار مهم است و باید بیشتر به آن پرداخته شود.
نمایش "من مده آ هستم" یک تراژدی با زمانی در حدود 60 دقیقه است که با 50 بازیگر حرفه‌ای و آموزشگاهی به صورت تک پرده‌ای و تک صحنه‌ای به اجرا در می‌آید.
دکور این نمایش از سه ردیف پلکان سفید نامتعارف تشکیل شده است که هر کدام به یک سکوی چوبی با ستون‌های باریک ختم می‌شود. این سه ردیف پلکان سه‌گانه‌ای از سه شخصیت اصلی این نمایش یعنی مده آ، ژازون و کرئون است که ذهنیتی از طبقات و جایگاه‌های این افراد در روایت این نمایش را نشان می‌دهد.
این نمایش توسط گروه تئاتر کاوش و  با حمایت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تا 29 آذرماه در تالار هنر اصفهان به روی صحنه نمایش خواهد رفت.
محسن احمدی نیک، مائده وحید، امین پناهی، ویدا موسوی، محمد جزایری، مسعود یزدان بخش، دلارام موسوی، محمدرضا بارانی، نگار ارضی، مریم دهقان نژاد، پارسا سرایی زاده، محمد مهدی ترک، رومینا عظیمی، محدثه سواد کوهی، آرزو کمالی، زهرا میرشمشیری، نسیم امین الرعایایی، نیوشا جندقیان، الناز احمدی، محمدرضا نداف، مجید اصولی، محمدحسین میرفندرسکی، امیررضا احمدی و خشایار دمساز در این نمایش به اجرای نقش خود می پردازند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.