جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

هنرنمایش مهمترین ابزار روش های آموزش خلاق

هنرنمایش مهمترین ابزار روش های آموزش خلاق
روش های آموزش از سنتی فاصله گرفته لذا باید به روش های خلاق روی آورد که مهمترین این ابزار هنر نمایش است که از متن، ادبیات، موسیقی، نقاشی و بازیگری در کنار هم استفاده می شود.

دبیر نخستین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان در اختتامیه نخستین مسابقه نمایشنامه نویسی اظهار کرد: اگر یک جامعه در حوزه اعتلای و رشد فرهنگی شهروندان خود بخواهد تاثیرگذار باشد قطعا مهمترین قشری که باید مورد هدف قرار گیرد و روی آن برنامه ریزی کند جامعه کودک و نوجوان است.
احمد رضایی ادامه داد: جامعه فعلی بدون هیچگونه نگرانی پذیرای آموزه های ما است و اگر آموزه ها حساب شده و دقیق باشد آینده هر جامعه به دست این مخاطبین کودک و نوجوانش شکل می‌گیرد.
وی با بیان اینکه روش های آموزش از سنتی فاصله گرفته است بیان کرد: باید به روش های خلاق روی آورد. مهمترین این ابزار هنر نمایش است که از متن، ادبیات، موسیقی، نقاشی و بازیگری در کنار هم استفاده می شود و چنین هنری می تواند هنر برتری برای آموزش باشد.
دبیر نخستین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی کودک و نوجوان تصریح کرد: در تمام حوزه های نمایشی تصویری کمبود و فقر متن وجود دارد لذا لازم بود اقدامات جدی تر صورت بگیرد لذا مسابقه نمایشنامه نویسی کودکان و نوجوانان با هدف رشد و دستیابی به متون مناسب و قابل دفاع برگزار شد.
رضایی معتقد است: اگر این جشنواره استمرار داشته باشد و هر سال نمایش برگزیدگان این جشنواره به حوزه ادبیات نمایشی اضافه شود اتفاق خوبی در این حوزه می‌افتد.
وی با بیان اینکه بعد از برنامه ریزی فراخوان این مسابقه در کشور اعلام شد گفت: 162 متن به دبیرخانه رسید که از این تعداد، آثار در 4 رده سنی طبقه بندی شد در بخش خردسالان 8 اثر، در گروه سنی 6 تا 9 سال 54 اثر، در گروه سنی 10 تا 13 سال 50 اثر و در گروه  13 تا 15 سال نیز 50 اثر به دبیرخانه رسید.
دبیر نخستین جشنواره نمایش‌نامه‌نویسی کودک و نوجوان اصفهان ادامه داد: به لحاظ موضوعی این مسابقه به سه بخش آزاد، اقتباسی و اصفهان تقسیم می‌شد. که در بخش آزاد 115 اثر، در بخش اقتباس 36 اثر و در بخش اصفهان 11 اثر به جشنواره رسید و  پراکندگی جغرافیایی جالبی داشت.
رییس اداره امور هنری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان نیز در این اختتامیه با بیان اینکه هنرمندان و نویسندگان 30 استان در این جشنواره شرکت کرده‌اند، عنوان کرد: بزرگترین مسئله ای که از 15 سال پیش در اداره هنری با آن درگیر بوده ام و به مرور زمان هرروز دامنه وسیع تری پیدا کرد، تولید در جامعه و مخصوصا اصفهان است.
محمدعلی صرامی با بیان این پرسش که چرا شهرداری در امور هنری و فرهنگی ورود می‌کند اظهار کرد: درست است که شهرداری وظایف خدماتی و عمرانی را دارد و شاید ورودش به لحاظ تولیدی در حوزه فرهنگی قابل دفاع نباشد اما به دلایل مختلف از جمله کمبود زیرساخت های آموزشی، بی انگیزگی هنرمندان و نویسندگان و مهاجرت سرمایه های  اجتماعی از شهر مهم‌ترین دلایل ورود شهرداری به این حوزه است.
گفتنی است؛ روز سه شنبه 16 بهمن ماه اختتامیه نخستین  جشنواره نمایش‌نامه نویسی کودک و نوجوان اصفهان در تالار هنر برگزار شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.