سه شنبه - ۲ بهمن ۱۳۹۷
  اخبار برگزیده
نخستین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان برگزار می‌شود
 

بررسی "غذا و هویت فرهنگی" در هفتمین نشست مسئله فولکلور
 


نمایش و تحلیل "اعجوبه" در سومین نشست سینماگپ
 

بیان مسائل شهروندی در مجموعه کتاب های "شهر بخیر"
 

خبرنگاران همیار محیط زیست شناسایی می‌شوند
 

"پاتوق ازدواج" مسیری برای رسیدن به انتخاب بهتر نسل جوان
 

معرفی و بررسی رمان "سمفونی مردگان" در حوضخانه قلمستان
 

برپایی سومین مرحله دوره آموزشی "گردشگران نوجوان"
 

اجرای نمایش "مکبث" در تماشاخانه ماه
 

همراه با دانش آموزان در "کلاس شهر"

همراه با دانش آموزان در "کلاس شهر"
طرحی با نام "کلاس شهر" ویژه دانش آموزان مقطع اول تا سوم ابتدایی از سوی اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی برگزار می شود.

رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی با اعلام این خبر گفت: برنامه "کلاس شهر" مجموعه برنامه ای برای دانش آموزان مقطع اول تا سوم ابتدایی است که به دلیل خلاقیت و گستردگی ارائه شده در آن، در قالب یک پروژه شهری برگزار می شود.
احمد رضایی تصریح کرد: این برنامه با هدف آموزش مبانی شهروندی مانند ترافیک، بازیافت و مواردی از این دست به دانش آموزان برنامه ریزی شده است.
او ادامه داد: روند اجرای برنامه بدین صورت است که تعدادی مربی متخصص و آموزش دیده شده در رشته های هنری مختلفی مانند نمایش عروسکی، کاردستی، بازی های نمایشی، قصه گویی و ... ازسوی اداره توسعه فرهنگ شهروندی وارد مدارس مورد نظر شده و با حضور در کلاس های درس به آموزش موضوعات مورد نظر در هر برنامه می پردازند.
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی افزود: مربی ها از زنگ دوم مدرسه به صورت جداگانه در هر کلاس حاضر شده و با استفاده از رشته هنری خود موارد آموزشی را به صورت تعاملی و در مشارکت با دانش آموزان ارائه می دهند.
او ادامه داد: در زنگ سوم، مربی ها کلاس هایشان را عوض کرده و از این طریق دانش آموزان طی دو زنگ درسی با دو روش و سبک مختلف به دریافت مبانی آموزشی مورد نظر می پردازند.
رضایی با بیان اینکه زنگ سوم به برگزاری یک جشن عمومی در سالن، نمازخانه و یا حیاط مدرسه اختصاص دارد، اظهار کرد: والدین نیز می توانند در این جشن در کنار فرزندانشان حضور یابند.
او درباره نحوه مدارس متقاضی برای شرکت در طرح "کلاس شهروندی" گفت: این طرح با مشارکت اداره آموزش و پرورش در قالب تبلیغات شهری اطلاع رسانی شده و کادر آموزشی مدارس می توانند از طریق شماره پیامک 30008313 در این تبلیغات، ثبت نام کنند.
او با تاکید بر اینکه در این طرح هیچ هزینه ای شامل مدارس نخواهد شد، گفت: درحال حاضر 100 مدرسه ثبت نام می‌شود و مدارس بعدی در نوبت قرار می گیرند.
رضایی استمرار آموزش را از دیگر اهداف این طرح دانست و گفت: در همان روز برگه‌هایی به دانش‌آموزان داده می‌شود که شماره پیامکی در آن درج شده است، آنها با ارسال پیام و دریافت لینک یک اپلیکیشن به صورت رایگان، تعدادی سوال درباره برنامه دریافت کرده و پس از ارائه پاسخ به آنها در قرعه‌کشی طراحی شده شرکت می‌کنند.
او افزود: مشارکت یک گروه دانشگاهی و تحقیقاتی در اجرای طرح "کلاس شهروندی" جهت ارزیابی عملکرد و بررسی نتایج حاصل از آن، از مزایای بارز این طرح است.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.