چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

افزایش نشاط اجتماعی در ویژه برنامه های هفته فرهنگی اصفهان

افزایش نشاط اجتماعی در ویژه برنامه های هفته فرهنگی اصفهان
رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی گفت: هفته فرهنگی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت  با شعار "شهری که دوستش دارم" در راستای ایجاد و افزایش نشاط اجتماعی میزبان شهروندان است.

نشست خبری هفته فرهنگي اصفهان با حضور محمد عیدی رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و معاونین این سازمان برگزار شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این نشست گفت: سیاست های شهرداری اصفهان منطبق با سه شاخصه انسان‌محوری، زیست‌محوری و پایداری است؛ اصفهان در زمینه فرهنگ، کلان‌شهر نیست، بلکه جهان‌شهر است.
عیدی اظهار داشت: هفته فرهنگی اصفهان از سوم تا نهم اردیبهشت  با شعار "شهری که دوستش دارم" با اجرای برنامه‌هایی در راستای ایجاد و افزایش نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌ها میزبان شهروندان است.
وی  یکی از رویکردهای  برنامه‌های هفته فرهنگی اصفهان را افزایش خلاقیت اجتماعی دانست و افزود: اگر بخواهیم نخبه‌پروری کنیم، لازم است در زمینه فرهنگ به‌صورت کارشناسی پیش رویم لذا از آنجایی‌که همه توجه‌ فرهنگ، به فرهنگ فاخر و عامه است، تلاش کرده‌ایم همه گروه‌ها را از جمله معلولان در برنامه ها مورد توجه قرار دهیم، چراکه هرچه به فرهنگ و مسائل اجتماعی توجه شود، اثربخشی آن بیشتر می‌شود. 
معاون شهردار تصریح کرد: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، با همکاری روابط عمومی شهرداری اصفهان، کمیته فرهنگ شهروندی، سازمان زیباسازی و سازمان حمل‌ونقل شهرداری اصفهان برنامه‌هایی برای هفته فرهنگی اصفهان تدوین کرده است.
وی با اشاره به برگزاری برنامه ها در سطح شهر ادامه داد: از نظر جغرافیایی، برنامه‌ها شامل دو رویکرد شهری به معنای عام و محدوده‌های محروم فرهنگی و تاریخی است که در همین راستا مکان‌های پرازدحام و محور ستون فقرات شهری را درگیر برنامه‌ها کرده‌ایم. 
رییس  سازمان فرهنگی، اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به برگزاری بزرگداشت هایی در این هفته ادامه داد: برای بزرگداشت استاد کیوان با آموزش‌وپرورش، برای بزرگداشت دکتر ارچنگ با اتاق بازرگانی و برای ویژه‌برنامه بزرگداشت امیر قلی امینی با  مطبوعات همکاری کرده‌ایم و امیدواریم در سال‌های بعد، این رویدادها  فرآیندمحور شود.
عیدی افزود: رویکرد دیگر برنامه های هفته فرهنگی اصفهان، برجستگی هویت اصفهان در حوزه محلات و کلان‌شهر بوده که در این راستا با شبکه اصفهان اکران فیلم‌های مجموعه مستند "راسته" را  هماهنگ کرده‌ایم. 
وی با اشاره به رویکرد برنامه ها در زمینه محیط‌زیست ادامه داد: برگزاری جشن هوای پاک و نمایشگاه حمل‌ونقل پاک توسط کمیته شهروندی و معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری و برگزاری جشنواره روزنامه دیواری محیط‌زیست اصفهان از جمله این برنامه ها است.
وی با اشاره به عناوین برنامه های هفته فرهنگی اصفهان گفت: برگزاری مسابقات ورزشی همچون هندبال و داژبال بانوان، نشست‌های شب‌شعر طنز اصفهان، برگزاری نمایشگاه فیزیک و سلامت، رونمایی از مستندنگاری پروژه تاریخ شفاهی بازار اصفهان، رونمایی از کتاب «پای به پای زاینده‌رود»، اجرای بازی‌های بومی و محلی، برگزاری جشنواره پرواز بادبادک‌ها، اجرای تئاترهایی با شاخص طنز در چهارباغ  با ۲۰ موضوع مختلف از جمله برنامه‌هایی است که این کمیته برای این هفته در نظر دارد.
گفتنی است؛ علاقه مندان برای دریافت جدول برنامه های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در هفته فرهنگی اصفهان می توانند به سایت esfahanfarhang.ir مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.