جمعه - ۲۸ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
چالش های زندگی در ماه
 


  افتتاح جاده سلامت در ویژه برنامه  "تاب‌ستانه"
 جای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 


افغانستان بدون جنگ از دریچه نمایشگاه «نکورویان فرخار»

افغانستان بدون جنگ از دریچه نمایشگاه «نکورویان فرخار»
نمایشگاه عکسی از 16 عکاس از چهار قاره جهان با عنوان "نکورویان فرخار" در موزه هنرهای معاصر اصفهان گشایش یافت.

در این نمایشگاه آثاری از 16 عکاس از چهار قاره جهان به نمایش درآمده و سعی شده است روی دیگری از کشور افغانستان به جز جنگ و ترور به نمایش گذاشته شود.
مهدی تمیزی مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان در آیین گشایش نمایشگاه نکورویان فرخار که با استقبال خوب افغان‌های مقیم ایران نیز همراه شده بود، گفت: ایران، افغانستان و سایر کشورهای این حوزه، مانند گلبرگ‌های گلی هستند که اگر هم جدا شوند آن گل به تنهایی ارزش و اعتباری ندارد و مرزهای سیاسی نمی‌تواند جایگاه فرهنگ را زیر سوال ببرد.
وی افزود: وظیفه هنرمندان و فرهیختگان دو کشور است که فارغ از مسائل قومی و سیاسی در حوزه فرهنگ و هنر، دو کشور ایران و افغانستان را به هم نزدیک کنند و اگر ایرادی وجود دارد از سر جهل و نادانی است. امیدوارم موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان بتواند به وظیفه خود در قبال مهاجران افغان بیش از گذشته عمل کند.
فاطیما حسینی گردآورنده عکس‌های نمایشگاه نکورویان فرخار نیز که با گویش دری سخن می‌گفت، در مورد برگزاری این نمایشگاه گفت: نام نمایشگاه و پیش‌گفتار آن توسط محمدکاظم کاظمی انتخاب و نوشته شد. فرخار شهری در شمال افغانستان است که زنان آن به زیبایی مشهور بوده‌اند. این نمایشگاه پیش از این در تهران و با کمک سفارت افغانستان در تهران برپا شد و خوشحالم که هم‌اکنون در اصفهان هستیم.
وی ادامه داد: متأسفانه به دلیل جنگ‌های داخلی و اتفاقات چند سال اخیر، بسیاری از افراد افغانستان را به جنگ، حملات انتحاری و طالبان می‌شناسند در حالی که افغانستان سرزمین دشت‌های فراخ و رودخانه‌های خروشان است.
حسینی افزود: افغانستان تنها محدود به کارگران ساختمانی، طالبان و ... نیست و شاعر و هنرمند هم دارد و اگر نگاه‌های منفی به کشور ما وجود دارد، شاید خودمان هم مقصر بوده‌ایم و اگر هنر خود را به نمایش بگذاریم بیشتر شناخته خواهیم شد.
وی اظهار داشت: عکس‌هایی از 10 عکاس افغانستانی، سه عکاس ایرانی و سه عکاس اروپایی و استرالیایی در نمایشگاه نکورویان فرخار به نمایش در آمده است. این نمایشگاه پس از اصفهان در ایالت باستان افغانستان و سپس در هندوستان، تاجیکستان، اروپا و آمریکا برپا خواهد شد.
نمایشگاه عکس افغانستان بدون جنگ تا روز پنجشنبه 10 خردادماه در گالری شماره 2 موزه هنرهای معاصر اصفهان واقع در خیابان استانداری میزبان عموم شهروندان است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.