دوشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

تجربه شادی و سلامتی در برنامه " نُه شب، نُهِ شب"

تجربه شادی و سلامتی در برنامه " نُه شب، نُهِ شب"

فریناز تولائیان رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به برگزاری ویژه برنامه " نُه شب، نُهِ شب" از 3 تا 11 خرداد در باغ غدیر اشاره کرد.

 


وی افزود: با توجه به قرارگیری در ماه مبارک رمضان و به علت شرایط ویژه مردم از نظر روحی، روانی و جسمی و ضرورت توجه به مسائل سلامتی مقرر شد تا این برنامه به مدت 9 شب در باغ غدیر اصفهان برگزار شود.
وی با اشاره به غرفه‌ها گفت: تلاش شد غرفه‌های با  اولویت قرار دادن سلامتی در تمامی زمینه‌ها از روانشناسی گرفته تا بخش سلامت جسمی به مردم خدمت‌رسانی کنند، این غرفه‌ها شامل مشاوره تغذیه، پوکی استخوان، پایش قند و فشارخون، مشاوره بخش روانشناسی و مشاوره کودک و ... بودند.
رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت با اشاره به بخش‌های مختلف این برنامه، گفت: آموزش آشپزی و مسابقه آشپزی یکی از بخش‌های این ویژه‌ برنامه بود که هر شب یک غذای ویژه به مردم آموزش داده شد.
وی ادامه داد: آنچه در بخش آشپزی مورد توجه قرار گرفت، تهیه غذای سالم بود. در این برنامه تلاش شد تا به یاری آشپزان ماهر هر شب یک غذا و نوشیدنی سالم برای ماه مبارک رمضان به مردم آموزش داده شود، با این کار شهروندان می‌تواستند در پخت غذای سالم و خوشمزه مشارکت کنند.
تولائیان با اشاره به جشنی که هر شب در کنار غرفه‌ها انجام میشد، بیان کرد: یکی از بخش‌‌های این جشن سخنرانی دکتر احمد پدرام کارشناس روانشناسی در زمینه شاخص شاد زیستن بود که این موضوعات در 14 عنوان شامل فعالیت روابط اجتماعی، خلاقیت و برنامه‌ریزی، دوری از افکار نگران کننده، توقعات پایین، خوش‌بینی، توجه به زمان حال، پرورش شخصیت سالم، خود بودن، صمیمیت و اولویت دادن به شادی مطرح گردید.
وی به بخش شاد ویژه برنامه نُه شب، نُهِ شب اشاره کرد و گفت: این بخش شامل موسیقی بود که با توجه به ماه مبارک رمضان تلاش شد تا ادوات موسیقی آن از وسایل آشپرخانه است مانند قابلمه، ملاقه، بشکه آب باشد این کار با هنرمندی گروه مروارید سیاه اهالی جنوب کشور اجرا شد و مورد استقبال مردم قرار گرفت.
وی در رابطه با پرفورمنس‌ها موجود در باغ غدیر، گفت: این پرفورمنس‌ها به اشکال مختلف سلامتی می‌پرداختند، یک نفر به دوچرخه سواری مشغول ، دیگری در تلاش است تا غذاهای ناسالم و چاقی حاصل از آنان را توضیح دهد و در نهایت مرد ماهیگیر به ترویج غذای سالم اشاره دارد.
تولائیان با اشاره به بخش مشاوره ازدواج، تصریح کرد: در این غرفه از تمام افرادی که خواهان آزمایش ژنتیک بودند به صورت رایگان آزمایش گرفته شد و افراد در کنار آن از مشاوران پیش از ازدواج و مسائل ژنتیکی نیز استفاده کردند.
وی به غرفه تست قندخون، چاقی و مشاوره تغذیه اشاره کرد و اظهار داشت: تمامی افراد حاضر در این غرفه‌ها دانشجویان رشته پزشکی و تغذیه بودند که با اندازه‌گیری قد و وزن افراد و برحسب میزان فعالیت افراد به آنان مشاوره تغذیه داده شد.
رئیس اداره توسعه فرهنگ سلامت در رابطه با غرفه سلامت قلب، گفت: با توجه به اینکه در سال جاری اولویت استان و کشور بر مبنای جلوگیری از سکته مغزی و قلبی است تلاش شد تا در این غرفه باید و نبایدهای پیشگیری از این سکته‌ها برای مردم توضیح داده شود؛ ضمن اینکه با حضور انجمن اهدای عضو در این برنامه و با توضیح فعالیت‌های خود اقدام به عضوگیری در این زمینه صورت گرفت.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.