جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

نمایش «پنجه طلا» به روی صحنه می رود

 نمایش «پنجه طلا» به روی صحنه می رود
نمایش کمدی «پنجه طلا» به کارگردانی "عباس جلیل زاده" از 1 تا 25 اسفند در سالن آمفی تئاتر هنرهای زیبا اجرا می شود.

نمایش کمدی «پنجه طلا» به کارگردانی "عباس جلیل زاده" با حمایت معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان  به روی صحنه می رود.
عباس جلیل‌زاده درباره ایده اولیه شکل‌گیری نمایش «پنجه طلا» که قرار است از اول تا 25 اسفندماه در اصفهان به روی صحنه برود، اظهار داشت: این نمایش، کمدی اجتماعی است که سعی دارد به مسائل روز بپردازد و به شرایط این روزهای جوانان و خانواده‌ها نزدیک و برای آنها ملموس باشد.
او درباره مضمون نمایش پنجه طلا افزود: داستان درباره زن و شوهر جوانی است که تازه ازدواج کرده‌اند و درگیر برخی روزمرگی‌ها هستند تا اینکه اتفاقات جدیدی برای آنها رخ می‌دهد و هر دو در تلاش و تکاپو برای ارتقای سطح زندگی خود هستند. بیشتر این اتفاقات از جایی آغاز می‌شود که سر و کله فردی در زندگی آنها پیدا می‌شود که هیچ وقت فکرش را نمی‌کردند. 
کارگردان نمایش پنجه طلا با بیان اینکه از سه ماه پیش تمرین این نمایش را آغاز کرده‌اند، ادامه داد: علاوه بر حضور خود به عنوان بازیگر در این نمایش جواد مدنی، احسان خادمی، فرزانه نصیری، زینت کنجکاو و احسان شاه‌کرمی به ایفای نقش می پردازند.
جلیل‌زاده درباره نحوه انتخاب بازیگران نمایش گفت: بیشتر نمایش‌های کمدی از بازیگر زن‌پوش استفاده می‌کنند و این نمایش نیز بر این اساس نوشته شده بود، اما من بازیگرانی را انتخاب کردم که به این کاراکتر نزدیک هستند و برایم مهم بود که از بازیگر زن‌پوش استفاده نکنم چون در مکتب تئاتر اصفهان نیز نقش زنان در نمایش‌های کمدی را بازیگران زن ایفا می‌کردند. درست است که با استفاده از مرد زن‌پوش دستمان در نمایش بازتر است، اما احساس کردم بانوانی هستند که از پس این نقش‌ها برمی‌آیند. برای شخصیت گل‌پری خانم که یک زنی مسن است و زینت کنجکاو نقش او را بازی می‌کند.
او در پاسخ به اینکه امسال چند تئاتر به روی صحنه برده است، تصریح کرد: پس از نمایش محله نقل و نبات که شهریورماه در تمام مناطق اصفهان و با موضوع اعتیاد اجرا شد و مضمونی طنز داشت، پنجه طلا دومین نمایشی است که امسال کارگردانی می‌کنم.
کارگردان نمایش پنجه طلا در پاسخ به اینکه این نمایش قرار است چه چیز جدیدی به مخاطب ارائه کند، گفت: تلاش کردیم داستان خوبی داشته باشیم لذا مخاطب با وجود حدس‌هایی که در طول نمایش می‌زند، غافلگیر می‌شود. از طرف دیگر گاهی در زندگی داشته‌هایی داریم که قدرشان را نمی‌دانیم و از فرصت‌های خود استفاده نمی‌کنیم و از کنار آنها به سادگی عبور می‌کنیم، در صورتی که شاید همین موارد نقطه پیشرفت یا اتفاقی مهم در زندگی ما باشند.
او در پایان خاطرنشان کرد: از مردم درخواست می‌کنم که از این دست نمایش‌ها و در کل از تئاتر حمایت کنند چون برای اجرای یک نمایش انرژی زیادی صرف می‌شود. درست است که باید به مخاطب احترام بگذاریم، اما امیدوارم آن‌طور که باید و شاید از نمایش پنجه طلا حمایت کنند چون بدون حمایت مردم، بازار ما بازار پر خریداری نیست.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.