جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

نمایش و تحلیل روان شناختی سینمای جهان در "سینما گپ"

نمایش و تحلیل روان شناختی سینمای جهان در "سینما گپ"
روزهای یکشنبه هر هفته آثار برگزیده سینمای جهان در قالب سلسله نشست های "سینما گپ" به نمایش در می آید.

سلسله نشست های نمایش و تحلیل روان شناختی آثار سینمای جهان با نام «سینما گپ» از سوی معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با همکاری حوزه هنری استان اصفهان و دفتر تخصصی سینما برگزار می شود.
مسئول امور مركز تخصصي خانواده (اداره امور اجتماعي) با اعلام این خبر گفت: سلسله نشست های «سینما گپ» با نگاهی روان شناسانه به آثار سینمای جهان در سال های اخیر از 16 دی ماه برگزار می شود.
سيد محمد صادق سجادزاده ادامه داد: در این جلسات طبیعتا نگاه هنری و تکنیکی به آثار سینمایی نخواهیم داشت و تلاش می شود تا موضوعات و نگاه موجود در این فیلم ها از منظر روان شناسی، آسیب های خانواده و آسیب های اجتماعی تحلیل شود.
او با بیان اینکه کارشناسان و روان شناسان مختلفی در سلسله نشست های سینما گپ حضور دارند، اظهار کرد: در هر نشست پس از اکران فیلم مورد نظر، کارشناس حاضر در برنامه به ارائه تحلیل روان شناختی از فیلم می پردازد و اثرگذاری فیلم در این زمینه و آنچه را که کارگردان از این حیث مد نظر داشته است، مورد ارزیابی قرار می دهد.
او افزود: ابعاد موضوع فیلم ها، قابلیت آن برای طرح بحث و اتفاقاتی که حول این محور در جهان در حال وقوع است، از موضوعات مورد بررسی در این جلسات است.
سجادزاده فیلم های «قصر شیشه ای»، «فارغ التحصیل» و «اتاق» را از جمله آثاری دانست که در نشست های سینما گپ اکران می شود. او گفت: قصر شیشه ای داستان دختری را روایت می کند که مادری هنرمند و پدری الکلی دارد که می خواهد آزادانه در بیابان و کوهستان زندگی کند، ولی کم کم این سبک زندگی فرزندانش را عاصی کرده و ادامه داستان فیلم بر این اساس شکل می گیرد.
او ادامه داد: فیلم «اتاق» هم روایتگر زندگی زن جوانی به نام «جوی» است که هفت سال قبل در سن ۱۷ سالگی توسط مردی که ادعا کرده بود سگ مریضش نیاز به کمک دارد ربوده شده و در یک آلونک ۱۰ متری زندانی شده است و هیچ ارتباطی با دنیای خارج ندارد.
او تاکید کرد: سلسله نشست های سینما گپ از 16 دی تا 19 اسفند به صورت هفتگی، روزهای یکشنبه از ساعت 17:30 تا 20 در سالن سوره حوزه هنری استان اصفهان برگزار می شود.
وی خاطرنشان کرد: علاقمندان به حضور در این جلسات می توانند برای ثبت نام به ربات تلگرامی @cinemagapbot مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.