جمعه - ۲۸ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
چالش های زندگی در ماه
 


  افتتاح جاده سلامت در ویژه برنامه  "تاب‌ستانه"
 جای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 


نمایشگاه آثار سلیمان ساسون در موزه هنرهای معاصر

نمایشگاه آثار سلیمان ساسون در موزه هنرهای معاصر
نمایشگاه آثار سلیمان ساسون، نقاش و معمار تا ۱۷ خرداد ۹۸ در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپا خواهد بود.

سلیمان ساسون در سال 1324 شمسی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. وی تحصیلات متوسطه را در دبیرستان ادب با اخذ دیپلم ریاضی در اصفهان به پایان رساند. سپس برای تحصیلات عالیه در رشته  معماری دانشگاه تهران، رهسپار پایتخت شد. ساسون در سال 1349 موفق به اخذ فوق‌لیسانس در رشته معماری  از دانشکده  هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد.
نمایشگاه آثار سلیمان ساسون، نقاش و معمار، به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان نهم اردیبهشت ماه افتتاح شد و تا ۱۷ خرداد ۹۸ در موزه هنرهای معاصر اصفهان برپا خواهد بود.
این نمایشگاه که در بیست و پنجمین سال تاسیس موزه هنرهای معاصر برگزار می شود قصد دارد تا مروری بر آثار این نقاش و معمار داشته باشد.
این نمایشگاه پنجاهمین نمایشگاهی است که از سال 1342 تاکنون از آثار ساسون برگزار شده که در این نمایشگاه 76 اثر وجود دارد.
این آثار مربوط به سال‌های 1341 تا 1396 بوده و تاکنون چندین نمایشگاه خارجی در کشورهای آمریکا، چین، سوریه و عمان از آثار ساسون برگزار شده است.
موضوع تمام آثار این نمایشگاه مواردی شامل طبیعت، درخت و آثار تاریخی اصفهان بوده که ذهن نقاش را بیشتر مشغول می‌کرد که باعث شد با دیدی نو به این آثار نگاه کند و آن را به تصویر بکشد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.