چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

برپایی نمایشگاه لباس در بازگشت به ارزش‌های ایرانی و اسلامی مؤثر است

 برپایی نمایشگاه لباس در بازگشت به ارزش‌های ایرانی و اسلامی مؤثر است
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برپایی نمایشگاه لباس را در بازگشت به ارزش‌های اصیل ایرانی و اسلامی موثر دانست.

فریده روشن در مورد برپایی نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در شهر اصفهان اظهار داشت: باید طراحی مد و لباس را با دید هنری نگریست و آن را به عنوان یک هنر بررسی کرد.
وی با بیان اینکه در یک جامعه اسلامی باید به پوشش توجه ویژه‌ای صورت گیرد، افزود: وقتی پوشش زیبایی و هنر را در کنار هم داشته باشد، افراد به استفاده از آن ترغیب می‌شوند؛ بنابراین برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند در این زمینه بسیار تأثیرگذار باشد.
روشن با بیان اینکه زنان و مردان ایرانی حتی قبل از اسلام نیز همواره دارای پوشش بوده‌اند، گفت: زنان همواره از لباس‌های پوشیده و در عین حال زیبا استفاده می‌کردند، اما متأسفانه با گذشت زمان لباس‌های امروزی پوشیدگی اصیل ایرانی گذشته را ندارد و از طرف دیگر در مورد رنگ مشکی در پوشش شاهد نوعی افراط هستیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با تأکید بر لزوم دوری از افراط و تفریط در پوشش ادامه داد: پرداختن به طراحی لباس چه به عنوان یک صنعت و شغل و چه در زمینه بازگشت به پوشش اصیل ایرانی و همچنین ترویج عفاف و حجاب و داشتن جامعه‌ای سالم، می‌تواند بسیار موثر باشد.
گفتنی است، نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی با مشارکت استانداری و شهرداری اصفهان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و دفتر تخصصی بانوان آفتاب از 3 تا 7 شهریورماه در کتابخانه مرکزی اصفهان برپا شده است.
 
 
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.