چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

برپایی نمایشگاه لباس در بازگشت به ارزش‌های ایرانی و اسلامی مؤثر است

 برپایی نمایشگاه لباس در بازگشت به ارزش‌های ایرانی و اسلامی مؤثر است
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برپایی نمایشگاه لباس را در بازگشت به ارزش‌های اصیل ایرانی و اسلامی موثر دانست.

فریده روشن در مورد برپایی نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی در شهر اصفهان اظهار داشت: باید طراحی مد و لباس را با دید هنری نگریست و آن را به عنوان یک هنر بررسی کرد.
وی با بیان اینکه در یک جامعه اسلامی باید به پوشش توجه ویژه‌ای صورت گیرد، افزود: وقتی پوشش زیبایی و هنر را در کنار هم داشته باشد، افراد به استفاده از آن ترغیب می‌شوند؛ بنابراین برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی می‌تواند در این زمینه بسیار تأثیرگذار باشد.
روشن با بیان اینکه زنان و مردان ایرانی حتی قبل از اسلام نیز همواره دارای پوشش بوده‌اند، گفت: زنان همواره از لباس‌های پوشیده و در عین حال زیبا استفاده می‌کردند، اما متأسفانه با گذشت زمان لباس‌های امروزی پوشیدگی اصیل ایرانی گذشته را ندارد و از طرف دیگر در مورد رنگ مشکی در پوشش شاهد نوعی افراط هستیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با تأکید بر لزوم دوری از افراط و تفریط در پوشش ادامه داد: پرداختن به طراحی لباس چه به عنوان یک صنعت و شغل و چه در زمینه بازگشت به پوشش اصیل ایرانی و همچنین ترویج عفاف و حجاب و داشتن جامعه‌ای سالم، می‌تواند بسیار موثر باشد.
گفتنی است، نخستین نمایشگاه لباس ایرانی اسلامی با مشارکت استانداری و شهرداری اصفهان، اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و دفتر تخصصی بانوان آفتاب از 3 تا 7 شهریورماه در کتابخانه مرکزی اصفهان برپا شده است.
 
 
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.