دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

بیان تفاوت زندگی عاقلانه با عاقلانه زندگی کردن

بیان تفاوت زندگی عاقلانه با عاقلانه زندگی کردن
زندگی عاقلانه، زندگی است که مشکلات کمتری دارد اما در عاقلانه زندگی کردن فرآیند تصمیم گیری منطقی و عاقلانه به مراجع آموزش داده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان، سومین نشست آموزشی تخصصی روانشناسان و مشاوران به همت فرهنگسرای پرسش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در کتابخانه مرکزی با تدریس دکتر محمدرضا عابدی برگزار شد.
محمدرضا عابدی استاد دانشگاه و روانشناس در این نشست گفت: در تعهد بعضی از افراد نظریه محور و بعضی نظر محور هستند و گاهی وسوسه می‌شوند که از نظرشان استفاده کنند در صورتیکه تعهد یعنی روانشناس به نظریه‌اش برگردد در واقع تفاوت بین گپ و مشاوره همین است.
وی با اشاره به متغیرهای مشاوره‌‌ای اظهار داشت: این متغیرها شامل محتوایی، فرآیندی و رسالتی است که مشاوران بیشتر با متغیر محتوایی سر و کار دارند و در این متغیر زندگی خوبی برای مراجع تجویز می‌شود، مثلاً برای ازدواج می‌توان براساس دیدگاه محتوایی برخورد کرد که این متغیر با زندگی عاقلانه روبرو است اما گاهی باید تفاوت زندگی عاقلانه با عاقلانه زندگی کردن را برای مراجع شرح داد.
این استاد دانشگاه در پاسخ به سوال عاقلانه زندگی کردن یعنی چه؟ خاطرنشان کرد: زندگی عاقلانه، زندگی است که مشکلات کمتری دارد اما در عاقلانه زندگی کردن فرآیند تصمیم گیری منطقی و عاقلانه به مراجع آموزش داده می‌شود.
عابدی ادامه داد: برای آموزش تصمیم گیری خوب به مراجع ابتدا باید قدرت خوب فکر کردن به آنها آموزش داد یعنی برای مدتی هر تصمیمی که می‌خواهد بگیرد در موردش فکر کند در واقع این مراجع تصمیم گیری را یاد می‌گیرد بعد از آن نیاز است مراجع انطباق‌پذیری که یک متغیر فرآیندی برای عاقلانه زندگی کردن است، یاد بگیرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به هنر تایید مشاور بیان کرد: در این هنر مشاوره وظیفه دارد بین رفتارهای ناکارآمد مراجع با ارزش‌های زیربنایی‌اش ارتباط دهد مثلا وقتی با فردی مواجهیم که خیانت کرده است باید به او بگوییم انگار رنجی داری که با فرد دیگری ارتباط برقرار کردی رنجت چیه؟
عابدی با اشاره به هنر تشویق یا همان ایجاد شوق زندگی به جای هیجان و منطق اظهار داشت: شوق زندگی نه با واقع‌گرایی بلکه با حقیقت‌گرایی به دست می‌آید و باید حقیقت را پیدا کرد در صورتیکه گاهی مشاوران افراد را اشتباهی به واقعه می‌چسبانند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.