جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

فرصتی برای شادی و تفریح در جشنواره "نشاطستان"

فرصتی برای شادی و تفریح در جشنواره "نشاطستان"
تابستان 97 با برگزاری جشنواره نشاطستان در ‌مناطق پانزده گانه شهر اصفهان گرم‌تر شد.

حتماً در زمان رفت و آمد در شهر به تابلوهای اطلاع‌رسانی برنامه «نشاطستان» برخورد کرده‌اید؛ پوستری با یک شکلک خندان که خبر از برگزاری جشنواره فرهنگی تفریحی تابستانه در مناطق پانزده گانه شهر اصفهان می‌دهد.
برگزاری این برنامه را معاونت‌های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مناطق پانزه گانه بر عهده دارند که شامل جشن‌های خانوادگی، جشنواره بازی‌های تفریحی، مسابقات و همایش‌های ورزشی و برنامه‌های فرهنگی است و از ابتدای مردادماه و دهه کرامت آغاز شده و تا پایان دهه ولایت ادامه دارد.
مسئولان منطقه یک که چهارشنبه‌ها را برای برگزاری نشاطستان مناسب‌تر دیده‌اند، نام این جشنواره فرهنگی تفریحی را هم «چهارشنبه‌های شاد در منطقه یک» گذاشته‌اند. جشنواره نشاطستان در این منطقه از 10 مردادماه و بوستان فردوس آغاز شد و 31 مرداد در پارک پل فلزی و 7 شهریور نیز در بوستان فاطمه‌الزهرا (س) خیابان فروغی برگزار می‌شود.
این برنامه از سوم مرداد مهمان اهالی منطقه 2 شد و تا 16 شهریورماه در محله دهنو، پارک قلمستان، شهرک پرتو، شهرک رسالت و محله بابوکان ادامه دارد.
اهالی منطقه 3 که از 18 مرداد در خانه فرهنگ سلامت خیابان ابن‌سینا مهمان جشنواره نشاطستان بوده‌اند، زیاد برای شرکت در جشنواره وقت ندارند و باید ساعت 18:30 اول شهریور و خیابان کمال را برای شرکت در آخرین برنامه نشاطستان در این منطقه به خاطر بسپارند.
جشنواره نشاطستان که از 16 مردادماه در منطقه 4 برگزار شده است، تا 15 شهریورماه در این منطقه ادامه دارد و اهالی امامزاده ابراهیم، مجموعه مسکونی فدک، میدان بزرگمهر، خیابان مفتح، کردآباد، خیابان همدانیان و کلم‌خواران باید منتظر اجرای آن باشند.
مسئولان منطقه 5، چهارشنبه‌ها و پنجشنبه‌ها در پارک کوهستانی صفه و جمعه‌ها در پارک سپاهان‌شهر میزبان شهروندان بوده‌اند. همچنین اصفهانی‌ها از ساعت 18 تا 19 اول شهریورماه می‌توانند در میدان تاریخی جلفا به شنیدن موسیقی اصیل ایرانی بروند.
باغ فدک، پارک بنفشه و زمین ورزشی شهرک ولی‌عصر (عج) در منطقه 7 از 11 تا 25 مردادماه حال و هوای جشنواره نشاطستان را تجربه کرده‌اند و شهرداری منطقه 8 این برنامه را در قالب چندین جشنواره در نقاط مختلف مانند بوستان گل ‌محمدی، فرهنگسراهای مهر، باران، صدرا، گلستانه، ملک‌الشهرای بهار، باغ نوش، ورزشگاه‌های شهدای شمس‌آباد و شهدای کوجان و مسجدالمهدی خیابان جابر انصاری تدارک دیده است.
پرونده جشنواره نشاطستان در منطقه 11 بسته شده و اهالی آن 11 و 12 مرداد در بوستان شهدای مدافع حرم و 18 و 19 مرداد در بوستان بهشت خیابان کهندژ و 25 و 26 مردادماه نیز در بوستان شهاب خیابانی امام خمینی (ره) از شور و نشاط این جشنواره بهره‌مند شدند.
فرهنگ‌سراهای اهتمام و دانش محله رهنان هم 18 و 25 مرداد و با برگزاری فستیوال بازی‌های خلاق به جمع نشاطستانی‌ها پیوستند.
بوستان‌های منطقه 13 با برگزاری جشنواره ابربازی‌های چوبی، مسابقات خانوادگی، جشن‌های محلی و مردمی، برنامه سوت شادی، گل کوچک، پیاده‌روی خانوادگی، مسابقات رزمی و ... به استقبال جشنواره نشاطستان رفته‌اند که تا 8 شهریورماه نیز ادامه دارد.
این جشنواره از 9 مردادماه در منطقه 14 آغاز شده و 29 مرداد در مدرسه شهید دباغیان در خیابان لاله و 30 مرداد هم در ورزشگاه امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
منطقه 15 شهر اصفهان نیز از بیست و چهارمین روز از مردادماه و با برگزاری جشن ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) به جشنواره نشاطستان پیوسته و برنامه‌های متنوع و مفصل این جشنواره تا پایان دهه ولایت همچنان در این منطقه جریان دارد.
جشنواره نشاطستان در سایر مناطق شهر اصفهان نیز در حال برنامه ریزی و برگزاری برنامه های مختلف است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.