چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

یک فعال انقلابی؛

نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به انقلاب بی توجه بود

نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به انقلاب بی توجه بود
یک فعال انقلابی در اصفهان گفت: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود و نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به آن بی توجه بود.

همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی و برپایی ویژه برنامه های این ایام، نمایشگاهی از آثار عکس و مستندات تاریخی با عنوان «انتظار و تاریخ عصر ما» از سوی حمام موزه علیقلی آقا وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در حال برگزاری است.
این نمایشگاه که در یکی از حجره های مسجد تاریخی و باصفای علیقلی آقا در محله ای به همین نام در خیابان آیت اله بیدآبادی برپا شده، مجموعه ای از عکس ها، کتاب ها، مقالات، وصیت نامه شهدا و اسناد تاریخی مرتبط با دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران و پس از آن تا سال های اخیر را در معرض تماشای بازدیدکنندگان قرار داده است. این مجموعه که توسط «سیدحسن نوربخش» از فعالان انقلابی اصفهان ارائه شده، منبعی موثق و مستند برای علاقمندان و یا پژوهشگرانی است که می خواهند از جزئیات رویدادهای دوران پیش از انقلاب در اصفهان باخبر شده و شخصیت های برجسته انقلابی این شهر را بشناسند. سید حسن نوربخش که تمامی خاطرات آن سالها را در ذهن دارد، در نمایشگاه حضور دارد و درباره تک تک کتابها و عکس ها توضیحات مفصلی را برای بازدیدکننده ها بیان می کند.
او می گوید: در زمان شاه، صاحب یک انتشاراتی در چهارسوق اصفهان بودم و اعلامیه ها و نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) را منتشر می کردم. بعد از انقلاب دفتر انتشاراتی ام به کانون انتشارات مذهبی نوربخش تغییر نام داد و از چارسوق به چهارباغ منتقل شد. درحال حاضر هم کانون انتشاراتی نوین را در پاساژ چهارسو اداره می کنم.
این فعال روزهای انقلاب که خودش را پایبند به انقلاب و اصول انقلابی می داند، می گوید: 40 سال است که همزمان با ایام دهه فجر این نمایشگاه را در یکی از مساجد شهر برگزار و این اسناد معتبر و ارزشمند را ارائه می کنم.
او تاکید می کند: انقلاب اسلامی بزرگترین رویداد قرن بود و نباید نسبت به ثبت و ضبط اسناد مربوط به آن بی توجه بود. چه افراد مهم و اثرگذاری که در این شهر برای انقلاب از جان و مال و فرزندان خود گذشتند و امروز اگر این اسناد نباشد، کسی نشانی از آنها ندارد.
نوربخش می گوید: جوانها باید انقلاب را به صورت مستند از لابلای همین اسناد و کتابها و عکس ها بشناسند و به یاد داشته باشند که چه خون هایی برای پیروزی انقلاب بر زمین ریخته شد و این پیروزی به راحتی به دست نیامد.
گفتنی است؛ نمایشگاه عکس و مستندات تاریخی «انتظار و تاریخ عصر ما» تا پایان ایام دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد علیقلی آقا پذیرای بازدیدکنندگان است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.