چهارشنبه - ۲۶ تیر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیدهجای خالی سلوچ در رُمان محبوب من
 

برگزاری جشنواره غیررقابتی "شهر یادت نره" در اصفهان
 

شناسایی یکصدهزار شهروند اصفهانی مبتلا به فشارخون بالا
 دعوت متن به همپوشانی ذهن در موزه هنرهای معاصر اصفهان
 

میثاق ورزشکاران با شهدای انقلاب اسلامی

میثاق ورزشکاران با شهدای انقلاب اسلامی
تجدید میثاق پرسنل، ورزشکاران و قهرمانان ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.

این مراسم صبح روز پنج شنبه 11 بهمن ماه به مناسبت پیروزی انقلاب اسلامی ایران و با حضور علیرضا نصر اصفهانی نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان، حبیب اله ناظریان معاون تفریحی و ورزشی شهرداری اصفهان و همچنین پرسنل، ورزشکاران و قهرمانان ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد.
ورزشکاران و پرسنل معاونت تفریحی و ورزشی شهرداری اصفهان در ابتدا به آرامگاه سید ابوالحسن شمس آبادی رفتند و پس از آن بر مزار شهدای انقلاب اسلامی حاضر شدند و شاخه هایی گل به این عزیزان اهدا کردند.
حبیب اله ناظریان معاون تفریحی و ورزشی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در خصوص این مراسم اظهار داشت: هدف ما از این برنامه این بود که به شهدا بگوییم، آن محبتی که شما نسبت به ما داشته اید را فراموش نکرده ایم و یک میثاق قلبی با ارزش های شهدا ایجاد کنیم.
وی ادامه داد: من اعتقاد دارم که اگر امروز در این شهر و کشور، امنیت و استقلال وجود دارد به واسطه خون این شهدا است و ما به این افراد مدیون هستیم و ارادت خودمان را باید نشان بدهیم.
وی افزود: بسیاری از افرادی که در گلستان شهدا به خاک سپرده شده اند، بهترین ورزشکاران ما در رشته های مختلف بودند. شجاعتی که با ایمان باشد این است که یک نفر جان خودش را فدا کند و این عزیزان با اختیار جانشان را برای این مملکت دادند، بنابراین قهرمانان واقعی همین شهدا هستند.
معاون تفریحی و ورزشی شهرداری اصفهان بیان داشت: افتخاری که ورزشکاران در میادین کشوری و جهانی کسب می کنند گذرا است اما افتخاری که برای همیشه ماندگار می ماند، قهرمانی این شهدای عزیز است.
ناظریان در پاسخ به این سوال که فکر می کنید تا کنون ورزشکاران ما چقدر توانسته اند راه شهدا را ادامه بدهند پاسخ داد: تا جایی که من ورزشکاران را می شناسم، می دانم که به راه شهدا علاقه مند هستند و به جز ورزشکاران، همه ما می دانیم که هرچه داریم از خون شهدا است.
علیرضا نصر اصفهانی نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در مورد این مراسم بیان داشت: حضور کارمندان و مسئولین معاونت ورزش در گلستان شهدا به این معنا و مفهوم است که آمده ایم تا به شهدای عزیز بگوییم که اگر روزی شما برای دفاع از مملکت و ناموس ما از همه چیز خودتان گذشتید و برای پیروزی و حفظ دستاوردهای انقلاب اسلامی جان خودتان را فدا کردید، ما خودمان را موظف می دانیم تا مسئولیت هایمان را به درستی انجام دهیم.
وی ادامه داد: ما آمده ایم تا به شهدا بگوییم حتماً در مسیر شما گام برمی داریم و آرمانهای شما را دنبال می کنیم. به نظر من امروزه بهترین راه برای پاسداری از آرمان های شهدا این است که با تمام وجود کار و تلاش کنیم و در خدمت به جامعه قدم برداریم و همچنین به گونه ای برنامه ریزی کنیم که جوانان و نوجوانان ما نسبت به انقلاب اسلامی برداشت خوبی داشته باشند.
نایب رییس شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: ذهن جوان ها باید به گونه ای باشد که وقتی آدرس شهدا و جانبازان به آنها داده می شود، نسبت به این عزیزان خوشبین باشند و در مسیر آنها گام بردارند و آرمان های آنها را به سرانجام برسانند.
وی ادامه داد: دکتر شریعتی در جمله اید گفته است آنها که رفتند کاری حسینی کردند و آنهایی که ماندند باید کاری زینبی کنند چراکه در غیر این صورت یزیدی هستند. امروزه مأموریت ما این است که کاری زینبی کنیم و پس از 40 سال از سپری شدن پیروزی انقلاب، در صحنه باشیم و با تلاش شبانه روزی خودمان، پیام رسان خون شهدا باشیم.
نصر اصفهانی گفت: صادقانه باید بگویم که تلاش مسئولین معاونت تفریحی و ورزشی شهرداری در این شرایط سخت، بسیار خوب است، این عزیزان شبانه روز در حال تلاش و فعالیت هستند و تمام این تلاش ها به رسالت و باورهای این افراد نسبت به شهدا و جامعه بر می گردد.
وی افزود: این عزیزان جمله "ما می توانیم" را در عرصه ورزش معنا کردند لذا امیدواری، وحدت و همدلی که بین این افراد وجود دارد ستودنی است و از خدا درخواست دارم این صمیمیت و نگاه به آینده را روز به روز افزایش بدهد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.