دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

نمایش تاریخ مذهب شیعه در نمایشگاه عکس «مکاشفه و تماشا»

نمایش تاریخ مذهب شیعه در نمایشگاه عکس «مکاشفه و تماشا»
نمایشگاه عکس عکاسان دوران قاجار و عکاس معاصر آلمانی با نمایش تاریخ مذهب شیعه عصر چهارشنبه 29 آذر در موزه هنرهای معاصر اصفهان افتتاح شد.

این نمایشگاه به همت موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این شهر برپا شده و شامل مجموعه عکس‌های «هانس برگر» آلمانی و دو عکاس زمان قاجار است.
عکس‌های « رضا اقبال» عکاس ناصرالدین شاه قاجار که در سال 1288 به همراه ناصرالدین شاه به سفر عتبات رفت و این عکس‌ها را ثبت کرد و عکس‌های «ابوالقاسم ابن محمد تقی نوری» عکاس مظفرالدین شاه قاجار که از جانب این شاه مأموریت یافت تا از روحانیون و زائران، عکاسی کند، در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.
بوریس براوخیچ ویراستار آلمانی کتاب "مکاشفه و تماشا" نخستین سخنران برنامه افتتاحیه بود، وی در مورد حضور خور در اصفهان اظهار داشت: موزه هنرهای معاصر اصفهان زیباتر از آن بود که در رؤیای خود تصور می‌کردم، این نمایشگاه قبل از اصفهان در تهران و مشهد و قم برگزار شد و اینجا آخرین مقصد این نمایشگاه است.
وی به تاریخ شکل‌گیری عکاسی در جهان اشاره کرد و گفت: صنعت عکس‌برداری در پاریس به وجود آمد و این پدیده را می‌توان بازتاب عکاسی مدرن در اروپا دانست. از سال 1940 افراد علاقه‌مند به عکاسی تجربیات خود را ثبت می‌کردند بعد از آن تکنیک ثبت آثار و شیوه عکاسی مطرح شد.
براوچیخ پیرامون عکاسی در ایران گفت: تنها 3 سال بعد از انقلاب عکاسی نخستین دوربین عکاسی وارد ایران شد، این امر سبب شد تا در دربار ناصرالدین‌شاه مدرسه عکاسی تأسیس شود و به‌عنوانی این کارگاه مدرسه عکاسی نیز به‌حساب می‌آید، شاه در سفرهایی که می‌رفت عکاسش را همراه می‌برد.
این نمایشگاه عکس در دو گالری موزه هنرهای معاصر اصفهان برپا شده که علاقه‌مندان می‌توانند تا 12 دی‌ماه به محل موزه واقع در خیابان استانداری مراجعه کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.