دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

موزه عصارخانه شاهی میزبان موسیقی‌های مرتبط با بناهای تاریخی

موزه عصارخانه شاهی میزبان موسیقی‌های مرتبط با بناهای تاریخی
برنامه "بنا و نوا" دوشنبه های اول هرماه از ساعت 17 تا 19 و پنجشنبه ها از ساعت 11 تا 13 در عصارخانه شاهی برگزار می‌شود.

 
معماری موسیقی جامد است. همان موسیقی است که در عالم غیر مادی جریان دارد و معماری ایرانی مصداق بارز و عینی در جهان مادی دستگاه‌ها و نغمه‌های موسیقی ایرانی است. هر بنایی علی الخصوص بناهایی که جایگاه ویژه‌ای در فرهنگ ما دارند هر کدام تداعی‌کننده موسیقی در دستگاه خاص خود هستند.
مریم قانونی مدیر موزه عصارخانه شاهی با بیان اهمیت این موضوع، اظهار کرد: برنامه "بنا و نوا" دوشنبه های اول هرماه از ساعت 17 تا 19 و پنجشنبه ها از ساعت 11 تا 13 در عصارخانه شاهی برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه مخاطب این برنامه جوانان هستند، بیان کرد: این برنامه قبلا هم در موزه عصارخانه شاهی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شد ولی اخیرا  برگزاری آن هدفدار و مرتب شده است.
مدیر موزه عصارخانه شاهی با بیان اینکه بنا و نوا تا پایان پاییز ادامه دارد، گفت: مبدع و پایه گذار این گونه برنامه ها استاد بهرنگ کوفگر هستند، در بنا و نوا بداهه نوازی، تک نوازی و اجرای ردیف موسیقی اجرا می‌شود.
قانونی با بیان اینکه برای شرکت در این برنامه باید بلیط ورودی موزه تهیه شود، ادامه داد: استاد کوفگر بناها و دستگاه‌هایی را انتخاب می‌کنند که با بناهای تاریخی همخوانی داشته باشد و حس و حالش را منتقل کند.
وی خاطرنشان کرد: علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با برنامه های موزه عصارخانه شاهی می توانند با شماره 32211087 تماس حاصل کنند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.