چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

"موزه و مدرسه" طرحی برای تبدیل موزه‌ها به مکان رشد خلاقیت کودکان

"موزه و مدرسه" طرحی برای تبدیل موزه‌ها به مکان رشد خلاقیت کودکان
نمایشگاه آثار طرح تعاملی "موزه و مدرسه" تا چهارم آبان ماه در محل گالری های کتابخانه مرکزی مورد بازدید شهروندان قرار می گیرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در حاشیه این مراسم با تشکر از برگزارکنندگان طرح تعاملی موزه و مدرسه، گفت: آنچه موجب شکل‌گیری این برنامه شد، شکل‌گیری نگاه جدید به موزه‌ها در ادبیات جهان بوده که موزه‌ها را از حالت نمایش اشیاء تزئینی خارج کرده و به مکان تعامل و کنش تبدیل ساخته است.
مهرداد کاظمی با اشاره به ضرورت تغییر نگرش سنتی به موزه‌ها به ویژه در بین کودکان، تصریح کرد: نگاه سنتی موزه‌ها را مکانی ملال‌آور و خسته‌کننده برای کودکان تبدیل کرده است، در حالیکه با طرح تعاملی "موزه و مدرسه" وارد ادبیات جدیدی در بخش موزه‌ها خواهیم شد.
وی این طرح را بهترین راهکار برای تبدیل کردن موزه‌ها به مکانی شاد و مکان رشد خلاقیت و خیال‌پردازی دانست و اظهار داشت: با اجرای این طرح شاهد حضور بیشتر و بهتر کودکان در موزه‌ها و همچنین تعامل موزه‌ها با مدارس خواهیم بود.
وی جامعه ایرانی را جامعه بی‌کودکی دانست و افزود: در این جامعه شاهد بزرگسالانی هستیم که به درستی کودکی نکرده‌اند و با عدم شناخت درست ظرفیت‌های کودکی آن را پشت سرگذاشته اند.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به اختصاص میلیاردها تومان هزینه برای فرهنگ‌سازی در کشور، گفت: این در حالی است که توجه به کودک و آغاز آموزش‌های شهروندی در این دوران از ایجاد چنین هزینه‌های اضافی در جامعه جلوگیری می‌کند.
کاظمی طرح موزه و مدرسه را آغازگر ارتباط بیشتر با کودکان دانست و اظهارداشت: این رخداد می‌تواند به سرعت فراگیر شده و جایگاه خود را در تمام مدارس شهر اصفهان و حتی استان توسعه دهد.
وی خاطرنشان کرد: طرح تعاملی موزه و مدرسه از سوی دفتر تخصصی هنرهای تجسمی و خانه کودک و با همکاری موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان تا چهارم آبان ماه در کتابخانه مرکزی مورد بازدید شهروندان قرار می گیرد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.