پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

نمایش روزمرگی های روزانه در "به سادگی یک روایت ممکن"

نمایش روزمرگی های روزانه در "به سادگی یک روایت ممکن"
نمایشگاهی گروهی از آثار ویدئو آرت و چیدمان با عنوان «به سادگی یک روایت ممکن» از 25 مرداد در موزه هنرهای معاصر برپا شده است.

مضمون کلی ویدئوآرت ها در این نمایشگاه، امتزاج عمیق فضای مجازی با زندگی روزمره انسان است که برای مخاطب روایت می شود.
بخش های دیگر نیز با استفاده از ابزارهایی ساده اما گویا، به روایت زوایای مختلفی از زندگی انسان معاصر می پردازد که به نحو غیرقابل باوری با فضای مجازی و خصوصیات مثبت و منفی آن گره خورده است.
«عکس نوشته» اصلی ترین مولفه در این آثار بوده که شامل عکس هایی ساده است که با دوربین تلفن های همراه گرفته شده و موضوعشان اتفاقات و رویدادهایی است که در روز هزاران بار از مقابل چشم همه ما هنگام عبور از خیابان، نشستن در اتوبوس، انتظار در صف نانوایی یا خرید بلیط سینما، محل کار، خانه، جشن تولد یک دوست یا مراسم ترحیم یکی از اعضای فامیل رد می شود و ما غالبا بی تفاوت از کنار آنها عبور می کنیم.
در زیر هر عکس نوشته ای با زبان محاوره و امروزی ثبت شده که با عکس ارتباطی مستقیم دارد و غالبا احساس عکاس و یا حال و هوای آن لحظه اش را بیان می کند.
در عنوان "به سادگی یک روایت ممکن"، سادگی به معنای بی آلایشی و صافی ضمیر است. این عنوان یعنی در هر لحظه از روز احوال انسان متفاوت است و می تواند گاهی خوب و گاهی بد باشد. این حالت در هنرمندان «افسردگی خلاق» نام دارد که معمولا از سوی این افراد به خلق اثری هنری منجر شده و در وجود آن محو می شود. اما دیگر افراد معمولا  قادر نیستند این افسردگی را مدیریت کنند و تفاوت هنرمندان با آدم های افسرده در همین است.
گفتنی است؛ نمایشگاه گروهی ویدئوآرت و چیدمان تا 30 مردادماه در گالری شماره دو موزه هنرهای معاصر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی اصفهان، همه روزه از ساعت 9 تا 14 و 16 تا 20 پذیرای عموم هنردوستان است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.