سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

اجرای طرح "منظومه ولایت" ویژه عید غدیر

اجرای طرح "منظومه ولایت" ویژه عید غدیر
طرح فرهنگی «منظومه ولایت» به همت فرهنگسرای پرسش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

مدیر فرهنگسرای پرسش ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن اعیاد سعید قربان و غدیر، فرهنگسرای پرسش طرح منظومه ولایت را با محوریت ارائه پرسش و اطلاعاتی در خصوص واقعه غدیر خم و اهمیت آن در معارف و مبانی دین مبین اسلام برگزار کرده است.
پرورش افزود: در این طرح تا روز عید مبارک غدیر، در طی هشت روز هشت پرسش بر اساس آموزه های آن کریم و خطبه حضرت ابالحسن (ع) درباره واقعه غدیر و مجموعه حقیقت غدیر به همراه پاسخ های صحیح آنها در کانال ها و فضاهای مختلف فضای مجازی منتشر شده و در اختیار شهروندان عزیز قرار می گیرد.
وی تصریح کرد: این سوالات در قالب مجموعه های تولیدی به صورت اِستوری های 15 ثانیه ای و فایل های 25 ثانیه ای در صفحات اینستاگرام قرار گرفته است و تاکنون بازخوردهای بسیار خوبی از آن دریافت کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه خطبه غدیریه حضرت ابالحسن (ع) یکی از منابع موثق درباره واقعه تاریخی غدیر است که به زیبایی به آن می پردازد، گفت: ایشان در این خطبه می فرمایند هنگامی که قیامت فرامی رسد، چهار روز با فخر و مباهات بر خداوند وارد می شوند. این روزها عید سعید قربان، عید سعید فطر، روز جمعه و روز عید غدیر است و به درستی که روز عید غدیر در میان آنها مانند ماه است در میان ستارگان. غدیر روزی است که خداوند رحمان در آن روز دین را کامل کرد و این کامل کردن سبب نصب امیرالمومنین علی(ع) به عنوان شاخص توسط پیامبر رحمت (ص) است.
وی ادامه داد: ایشان تشبیهاتی را در این خطبه زیبا به کار برده و می فرمایند غدیر محبت خداوند به بشر است. همچنین می فرمایند غدیر ضمانت ابدی دین الهی است و رسالت آن تمام شدنی نیست.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.