یکشنبه - ۳ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده


آموزش اتحاد به کودکان در تئاتر "پیک نیک در میدان جنگ"
 پلان پایانی "شهر فعال شهروند شاد" در میدان امام اصفهان
 

زنان عامل اصلی انتقال فرهنگ مصرف بهینه آب هستند
 


بی اهمیتی به پیرامون عامل تهدید شهرهای بزرگ
 

حراج ۱۲۵ بوم نقاشی هنرمندان اصفهانی به نفع کودکان کار
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد گفت: در برگزاری ویژه‌برنامه‌های دهه ولایت تا جایی که امکان داشته از مشارکت مردم و سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده شده است.

سیدعلیرضا خاتون‌آبادی با ارائه ویژه برنامه های دهه ولایت اظهار داشت: از مدتی پیش جلساتی به منظور برنامه‌ریزی برای دهه ولایت برگزار و تصمیم گرفته شد امسال با هم‌افزایی بین تمام دستگاه‌های فرهنگی از موازی‌کاری جلوگیری و تا جایی که امکان دارد از مشارکت‌های مردمی در برگزاری این جشن‌ها و برنامه‌ها استفاده شود.
وی افزود: لازمه برگزاری این برنامه‌ها حضور پرشور خود مردم است تا شهرداری به‌عنوان نهادی تسهیل‌گر بتواند به سازمان‌های مردم‌نهاد کمک کند.
وی به برگزاری جشن عید غدیر در سطح شهر اصفهان اشاره کرد و گفت: 35 هیئت مذهبی در این ایام در 15 منطقه شهر اصفهان اقدام به برگزاری جشن می‌کنند که هر شب 3 هیئت به اجرای برنامه‌های خود می‌پردازند که شهرداری اصفهان با اهدای اقلام فرهنگی و تبلیغات شهری از این هیئت‌ها حمایت خواهد کرد.
خاتون‌آبادی از چاپ ویژه‌نامه غدیر توسط روزنامه اصفهان زیبا خبر داد که به معرفی هیئت‌ها و کانون‌های فعال در دهه ولایت می‌پردازد که محله‌محوری و مردم‌محوری از ویژگی‌های این ویژه‌نامه است.
مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد با اشاره به مشارکت شهرداری اصفهان در اجرای مسابقه "10 کودک، 10 فکر" بیان کرد: این مسابقه کتابخوانی ویژه نوجوانان و به صورت کتبی برگزار می‌شود و برگزیدگان آن با عنوان یاوران غدیر، در طول سال با معاونت اجتماعی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ارتباط دارند و از ظرفیت‌ها و استعدادهای این نوجوانان استفاده خواهد شد.
مشاور شهردار اصفهان در امور هیئت‌های مذهبی و مساجد حرکت پنج کاروان شادی در خیابان باغ گلدسته، محلات رهنان و خوراسگان و گذر فرهنگی چهارباغ را از دیگر برنامه‌های شهرداری اصفهان در دهه ولایت دانست.
وی اضافه کرد: با همکاری شورای هیئات مذهبی و برای نخستین بار دسته شادی در روز عید غدیر به توزیع گل، شیرینی و اقلام فرهنگی در بازار می‌پردازد. همچنین توزیع اقلام فرهنگی، پازل و کتاب متناسب با سنین گوناگون در کانون‌های فرهنگی را در دستور کار داریم.
خاتون‌آبادی به تقارن دهه ولایت با 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان اشاره کرد و تجلیل از سادات جانباز، خانواده شهدا، علما، روحانیون و معتمدان محلی با حضور مدیران مناطق مختلف و مدیرعاملان سازمان‌های شهرداری را از دیگر برنامه‌های دهه ولایت دانست.
وی تصریح کرد: گردهمایی هیئات مذهبی در مناطق 3، 10 و 11 برای برگزاری بهتر برنامه‌های ویژه دهه ولایت و همچنین تدارک مناسب برای ماه‌های محرم و صفر برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین فراخوان معاونت اجتماعی و مشارکت‌های مردمی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری از کانون‌های فرهنگی و پایگاه‌های بسیج برای ارائه طرح‌ها و ایده‌های آنها درباره دهه ولایت، ایده خوبی بود که منجر به حمایت مادی و معنوی معاونت اجتماعی از این برنامه‌ها شد.
مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان نیز در این نشست اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اهداف ویژه‌برنامه‌های شهرداری اصفهان در دهه ولایت به‌ویژه جشن "خبر بزرگ"، پیوند دادن کودکان، نوجوانان و جوانان با عید غدیر به‌عنوان بزرگ‌ترین مناسبت مذهبی ما شیعیان است.
ایمان حجتی به همکاری شهرداری اصفهان و بنیاد بین‌المللی غدیر در اجرای بسیاری از برنامه‌های دهه ولایت خاطرنشان کرد: برخی از برنامه‌های دهه ولایت با برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان هم‌زمان شده و به همین منظور افتتاحیه این جشنواره در شب عید غدیر برگزار می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.