دوشنبه - ۱ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

مشارکت در قاب هنر

مشارکت در قاب هنر
روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی بهانه ای بود تا هنرمندان درکنار فعالان سازمان های مردم نهاد، قابی به وسعت هنر خلق کنند.

ازسوی معاونت اجتماعی سازکان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و به مناسبت روز ملی تشکل ها و مشارکت اجتماعی، ویژه برنامه ای با عنوان «مشارکت در قاب هنر» در گذر فرهنگی چهارباغ عباسی برگزار شد.
در این برنامه که با حضور کارگاه آموزشی هنرمندان خوشنویس و کارگاه آموزشی انجمن هنرمندان نقاش و هم‌چنین با حضور عکاسان برگزار شد، به منظور آشنایی شهروندان با فعالیت های سازمان های مردم نهاد غرفه ویژه این سازمان ها با موضوعات میراث فرهنگی و گردشگری، محیط زیست، حقوق کودک، خانواده و بانوان، آسیب های اجتماعی، توانخواهان و ورزش و جوانان در قاب هنر مشارکت داشت.
ژاله کرمانی مسئول امور تشكل‌ها و سمن‌های اداره مشاركت‌هاي فرهنگي و اجتماعي سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه برنامه "مشارکت در قاب هنر" با هدف افزایش مشارکت مردم و آشنایی آنها با سازمان های مردم نهاد و چگونگی همکاری سازمان های مردم نهاد با ارگان های دولتی برگزار می شود، گفت: این برنامه به منظور آشنایی بیشتر شهروندان با سازمان های مردم نهاد، چگونگی تشکیل آن ها و محوریت موضوعات مورد نظر آن ها یعنی خانواده و بانوان، میراث فرهنگی و گردشگری، محیط زیست، توانخواهان، ورزش و جوانان و خانواده و بانوان برگزار شد.
وی افزود: 22 مردادماه روز ملی سازمان های مردم نهاد است و به همین مناسبت همایشی با حضور همه سازمان های مردم نهاد اصفهان در تالار شریعتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد و برنامه مشارکت در قاب هنر بخش جنبی دیگری است که به مناسبت این روز ملی برگزار می شود.
کرمانی با بیان اینکه ایده برگزاری این برنامه برای اولین بار از سوی اداره امور مشارکتهای اجتماعی سازمان های فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان شکل گرفته که امیدواریم در سال های آینده تداوم یابد، تصریح کرد: در این برنامه از سه گروه نقاشان، خوشنویسان و خوشنویسان دعوت شده تا با محوریت همبستگی، مشارکت و همدلی به خلق اثر بپردازند.
وی تاکید کرد: یکی از وظایف شهرداری بسترسازی برای بهتر انجام دادن طرح ها و فعالیت های مدنی سازمان های مردم نهاد است.
تشویق مردم به ایجاد سازمان های مردم نهاد
فروغ صادقیان رئیس اداره مشارکت های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: برنامه مشارکت در قاب هنر باتوجه به مناسبت روز ملی تشکل ها و سازمان های مردم نهاد و براساس هدف اداره مشارکت های این سازمان برگزار شده و سعی بر آن است تا مردم به انجام فعالیت های گروهی تشویق و ترغیب شوند.
وی با اشاره به حضور نقاشان و خوشنویسان در این برنامه، ادامه داد: ما به این نتیجه رسیدیم که با قراردادن انجمن خوشنویسان و نقاشان درکنار یکدیگر به انجام فعالیتی تلفیقی بپردازیم و این هنرمندان آثار جدیدی را با موضوع مشارکت خلق کنند یعنی نشان دهیم در هنر هم می توان مشارکت را ترسیم و در یک قاب به نمایش گذاشت.
صادقیان با بیان اینکه هدف اداره مشارکت های سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری حمایت از سازمان های مردم نهاد و تعامل و مشارکت است، تصریح کرد: یکی از اهداف اولیه دوره پنجم شورای شهرها حمایت از سازمان های مردم نهاد است و مدیریت شهری اعتقاد دارد که تمامی برنامه هایی که در شهر توسط آنها برگزار می شود باید با کمک سازمان های مردم نهاد برگزار شود چرا که این سازمان ها در حوزه های تخصصی ایده های خاصی دارند که می توان از آن ها به خوبی استفاده کرد.
وی گفت: حضور غرفه ویژۀ سازمان های مردم نهاد در این برنامه به منظور آشنایی مردم با این سازمان ها صورت گرفته تا بدانند که سازمان های مردم نهاد به صورت داوطلبانه و بدون دریافت بودجه دولتی نسبت به شهر و جامعه دغدغه‌مند هستند و به این ترتیب مردم را برای تشکیل چنین سازمان هایی تشویق و ترغیب کنند.
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.