جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

مروری بر آثار "سلیمان ساسون" در موزه هنرهای معاصر اصفهان

مروری بر آثار "سلیمان ساسون" در موزه هنرهای معاصر اصفهان
همزمان با هفته فرهنگی اصفهان نمایشگاهی از آثار هنری سلیمان ساسون از سوی موزه هنرهای معاصر وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می شود.

مدیر موزه هنرهای معاصر اصفهان با اعلام این خبر گفت: در روند برگزاری نمایشگاه هایی با عنوان «رود زنده هنر» (پیشاورد هنر معاصر اصفهان) به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان، نمایشگاهی از آثار هنری هنرمند شاخص اصفهان، سلیمان ساسون برگزار می شود.
مهدی تمیزی افزود: این نمایشگاه در تاریخ نهم اردیبهشت مصادف با روز دوشنبه ساعت 17 در موزه هنرهای معاصر افتتاح شده و تا 17 خردادماه پذیرای علاقمندان و هنردوستان خواهد بود.
او درباره این هنرمند برجسته گفت: سلیمان ساسون از هنرمندان نقاش تاثیرگذار در تاریخ هنر معاصر اصفهان و همچنین از معماران نامدار باسابقه اصفهان است که تعدادی از پارک ها و معابر خاطره انگیز شهر اصفهان نیز از آثار اوست.
او تاکید کرد: علاقمندان می توانند برای بازدید از این نمایشگاه، صبح و بعدازظهر به موزه هنرهای معاصر اصفهان واقع در خیابان استانداری مراجعه کنند.
گفتنی است؛ سلیمان ساسون در سال 1324 شمسی در شهر اصفهان دیده به جهان گشود. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان ادب با اخذ دیپلم ریاضی در اصفهان به پایان رساند و برای تحصیلات عالیه در رشته معماری دانشگاه تهران، رهسپار پایتخت شد. او در سال 1349 موفق به اخذ فوق‌لیسانس در رشته معماری (آرشیتکت) از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. سابقه فعالیت هنری ساسون مربوط به دوران خردسالی و نوجوانی می‌شود. او در دهه 40 برای نخستین بار در مسابقات هنری مدارس اصفهان شرکت کرد و رتبه اول را به دست آورد و سپس با حضور در مسابقات سرتاسری مدارس ایران، یک بار در رشته آبرنگ و بار دیگر در رشته رنگ‌روغن صاحب مقام شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.