دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

مذمت دروغ در کمدی دروغ‌گو

مذمت دروغ در کمدی دروغ‌گو
سالن سوره هر شب میزبان نمایش "دروغ‌گو" به نویسندگی کارلو گولدونی و کارگردانی حسن محمدی است.

حسن محمدی گفت: نمایشنامه "دروغ‌گو" یک کمدی اجتماعی اخلاقی نوشته یک نویسنده ایتالیایی به نام کارلو گولدونی است که آن را به صورت دراماتورژی درآورده ایم.
کارگردان نمایش دروغ‌گو با اشاره به اینکه دروغ یکی از معضلات اجتماعی ما بشمار می رود، افزود: در داستان به موضوع دروغ پرداخته شده و جوانی به نام "لِلیو" است که بعد از سال ها از شهر ناپل به شهر خودش ونیز بازگشته و روندی را انتخاب کرده که برای حل مسایل و مشکلاتش دست به دامان دروغگویی شده و به این ترتیب دروغ مسایل پیچیده ای را برایش بوجود می آورد و درنهایت از این ماجراهایی که برای او ایجاد شده متنبه می شود.
وی با بیان اینکه در این نمایش10 بازیگر حضور دارند، تصریح کرد: بازیگر نقش اصلی یعنی لِلیو، خودم هستم که داستان بر روی اتفاقات زندگی این شخصیت می چرخد و شهاب غزالی، جهانگیر نکویی، رامین ربیعی، محمدعلی کاظمی، دانیال عطریان، مونا شهاب، شکیلا نصری نژاد، هاله رنجبر و بهنام شمسایی از دیگر بازیگران این نمایش هستند که به ایفای نقش می پردازند.
محمدی با اشاره به پوستر نمایش دروغ‌گو گفت: دماغ دراز روی پوستر درواقع ماسکی روی صورت است که به عنوان یک نماد و نشانه و تنها روی پوستر استفاده شده و در نمایش وجود ندارد؛ دلیل استفاده از دماغ دراز روی پوستر هم این است که به صورت عمومی دماغ درازشده را به عنوان شاخصه فرد دروغگو می شناند.
وی خاطرنشان کرد: نمایش "دروغ‌گو" با حمایت دفتر تخصصی تئاتر سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و موسسه خیریه حضرت زهرا(س) تا اواخر مردادماه هر شب ساعت 20:30 در سالن سوره به روی صحنه می رود.
 
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.