یکشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

خلاقیت در شهر جریان می‌یابد
 

سینما جامعه به نقد قصرشیرین می‌پردازد
 

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
 

درک نیازهای دخترانه در "چتری برای یک حس خوب"
 

مهار زمان در تیک تاک زندگی
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
 

باغ فدک اصفهان در انتظار "خبربزرگ"
 

اجرای مانور شهری با موضوع "تفکیک زباله از مبدأ"

اجرای مانور شهری با موضوع "تفکیک زباله از مبدأ"
دبیر کمیته فرهنگ شهروندی از برگزاری مانوری با موضوع "تفکیک زباله از مبدأ" در چهارراه ها و مسیرهای پر تردد خبر داد.

سعید امامی پیرامون برگزاری مانور تفکیک زباله از مبدأ اظهار داشت: این مانور با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان طی چهار روز از 11 تا 14 دی‌ماه برگزار می‌شود.
وی به برگزاری این مانور در سه نوبت روزانه اشاره کرد و افزود: صبح ها از ساعت 7 تا 9 و ظهرها از ساعت 12:30 تا 15 در چهارراه‌های کلیدی شهر و ساعت 18 تا 22 در نقاط پرتردد شهر این مانور انجام خواهد گرفت.
امامی متحرک بودن پیام‌های شهروندی در این طرح را موجب جلب توجه مخاطبان دانست و ادامه داد: پیام‌های فرهنگی طراحی و آماده شده در قالب طرح‌های گرافیکی بر روی سازه‌های همراه برد نصب می‌شود، 100 نفر نیروی اجرای همراه، بردها را حمل می‌کنند، به اندازه و ابعاد و نوع ساخت، این سازه‌ها جلب توجه کرده و پیام به مخاطبان انتقال داده می‌شود.
وی با بیان این موضوع که حاملان پیام فرهنگی به دل شهر می‌روندگفت: قرار نیست کسانی که پیام‌ها را همراه می‌برند حرکت نمایشی انجام دهند، اما این افراد آمادگی پاسخگویی به سؤالات مخاطبان را دارند.
دبیر کمیته فرهنگ شهروندی تفکیک زباله از مبدأ را موضوع مهم دانست و گفت: در موضوع بازیافت زباله تفکیک از مبدأ مهم‌ترین بخش بوده و این امر سبب می‌شود تا کیفیت تفکیک بالا رود، تفکیک نکردن زباله هزینه‌های زیادی را بر شهر وارد می‌کند که این هزینه را مردم پرداخت می‌کنند، امروز در جهان تفکیک زباله از مبدأ به‌عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی فرهنگی شهرها مطرح است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.