چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده

طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

تقویت هویت ملی با بزرگداشت مفاخر ایرانی
 

افزایش نشاط و مشارکت اجتماعی سالمندان در هشت بهشت
 

اجرای مانور شهری تفکیک زباله با پیام "لطفا قاطی نکنید"

اجرای مانور شهری تفکیک زباله با پیام "لطفا قاطی نکنید"
مانور تفکیک زباله از مبدأ در چهارراه‌ها و معابر شلوغ شهر به اجرا درآمد و حاملان پیام "لطفاً قاطی نکنید" به دل شهر رفته و به پرسش‌های شهروندان پاسخ دادند.

کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان، یکی از بخش‌هایی است که در فرهنگ‌سازی و مطلع کردن شهر از برنامه‌های شهری نقشی مهم ایفا می‌کند، این بار این کمیته با همکاری سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان به برگزاری مانوری در زمینه آگاه‌سازی شهروندان در مورد تفکیک زباله از مبدأ اقدام کرد.
این طرح به‌صورت مانور در چهارراه‌ها و معابر شلوغ شهری انجام شد و حاملان پیام شهری، پیام‌های همراه برد را به قلب شهر بردند. نزدیک به 100 نفر در این مانور حضور داشتند و پیام‌های شهروندی را حمل می‌کردند.
در این مانور پیام اصلی "لطفاً قاطی نکنید" بود، هنگامی‌که چراغ راهنمایی چهارراه‌ها قرمز می‌شد، پیام‌ها که روی تابلوهای نصب شده بود به میان خیابان حمل می‌شود و خطوط عابر پیاده با این پیام‌ها تزئین می‌شد.
درگیری افراد با این پیام‌ها بسیار زیاد بود؛ هم رانندگان و هم عابران پیاده با اشتیاق و دقت پیام‌ها را می‌خواندند. وقتی چراغ راهنما سبز می‌شد و افراد به کنار خیابان می‌آمدند، عابران پیاده به نزد آن‌ها می‌آمدند و از آن‌ها در مورد پیام که حمل می‌کردند پرسش می‌کردند.
عده‌ای دلیل قاطی نکردن زباله‌ها را می‌پرسیدند و عده‌ای در مورد برکات آن برای شهر سوال داشتند، برخی می‌پرسیدند که زباله‌های تفکیک شده را کجا باید تحویل و عده‌ای نیز هم چنددقیقه‌ای می‌ماندند و سؤال‌های خود را می‌پرسیدند، حتی امکان داشت چندین بار چراغ تغییر رنگ دهد و افراد مشتاقانه منتظر دریافت جواب بودند.
مانور تفکیک زباله از مبدأ تأثیر شگفتی داشت و بازخورد آن بسیار مشهود بود، حمل پیام شهروندی توسط افراد سبب شد تا شهر بیشتر با موضوع تفکیک زباله از مبدأ آشنا شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.