یکشنبه - ۲۷ مرداد ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

خلاقیت در شهر جریان می‌یابد
 

سینما جامعه به نقد قصرشیرین می‌پردازد
 

ارائه بیش از 400 بازی ویژه عید غدیر در میدان نقش جهان
 

درک نیازهای دخترانه در "چتری برای یک حس خوب"
 

مهار زمان در تیک تاک زندگی
 

"سالمرگی"روایتی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی یک خانواده
 

مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد در برپایی جشن های عید غدیر
 

باغ فدک اصفهان در انتظار "خبربزرگ"
 

اعلام فهرست آثار پذیرفته شده جایزه ادبی جمالزاده

اعلام فهرست آثار پذیرفته شده جایزه ادبی جمالزاده
فهرست آثار پذیرفته شده جایزه ادبی جمالزاده در سایت www.jamalzadehaward.ir اعلام شد.

دبیر جایزه ادبی جمالزاده  با اشاره به این خبر گفت:‌ جمعا 1547 اثر به دبیرخانه جایزه جمالزاده ارسال شد که شامل 978 اثر در بخش داستان آزاد، 411 اثر در بخش داستان اصفهان و 158 زندگی نگاره بود که از این تعداد پذیرای 69 داستان در بخش آزاد، 44 اثر در بخش داستان اصفهان و 25 زندگی نگاره بودیم که می توان گفت توانسته ایم آرشیو کوچکی از داستان های ایرانی که تقریبا امسال نوشته شده را جمع آوری کنیم.

رضا روحانی افزود: متقاضیان می توانند جهت دیدن اسامی پذیرفته شده به سایت جایزه ادبی به نشانی www.jamalzadehaward.ir و یا آدرس کانال تلگرامی @jamalzadehaward مراجعه کنند.
وی با اشاره به سطح کیفی آثار رسیده تصریح کرد: طبیعی است که در این گونه مسابقات چون نویسندگان جوان و جدید اثر ارائه می کنند ما با تنوع روبه رو باشیم اما طبق گفته داوران آنچه خیلی به چشم می آید این است که  شور و شوق نوشتن در نویسندگان بسیار زیاد بوده  و با این وجود انتخاب از بین آثار اصلا کار ساده ای نبوده است.
وی معیارهای انتخاب هیات داوران را اینطور شرح داد: در بخش داستان اصفهان چون محوریت اصفهان بود تا حدی نشانه های اصفهان در آثار برجسته شد که داستان ها را خیلی سخت می شد از هم تفکیک کرد، در زندگی نگاره ها بر مبنای قدرت روایت نویسنده در ارائه روایتی خواندنی اما واقعی کار را پیش بردیم و در بخش آزاد با توجه به نداشتن محوریت اصفهان درصدد پیدا کردن داستانهای خلاقانه تر، تکنیکی ترو معاصر تر بودیم تا قدرت های نویسندگی را پیدا کنیم.

روحانی اظهار داشت: به طور کلی رعایت عناصر داستانی مثل ماجرا داشتن، تعلیق و نگاه خلاقانه و معاصریت  و به روز بودن اثر از مهمترین معیارهای انتخاب داوران بود که برای اولین بار تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه های دو، سه و چهار نفره انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: مراسم اختتامیه جایزه ادبی جمالزاده بهمن ماه سال جاری از سوی سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری اصفهان برگزار می شود که متعاقبا زمان و مکان آن اعلام خواهد شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.