چهارشنبه - ۲۷ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

فرهنگ‌سازی تفکیک پسماند تر و خشک با اجرای نمایش "ب، مثل بازیافت"

فرهنگ‌سازی تفکیک پسماند تر و خشک با اجرای نمایش "ب، مثل بازیافت"
نمایش خیابانی "ب مثل بازیافت" از 30 دی از سوی کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان و سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در مدارس اصفهان درحال اجرا است.

سعید امامی، دبیر کمیته فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه این برنامه از 30 دی آغاز شده و قرار است به مدت یک ماه در 90 مدرسه دوره ابتدایی شهر اصفهان اجرا شود، گفت: این ویژه برنامه با هدف آموزش تفکیک زباله  خشک و تر و مسائل حوزه بازیافت به کودکان انتخاب شده است.
وی در پاسخ به چرایی انتخاب حوزه کودک برای این نمایش‌ها، گفت: کودکان تاثیرپذیرترین قشر جامعه هستند که برای فرهنگ‌سازی مسائل مهم و پایه‌گذاری آن در خانواده می‌‌توان از آنان بهره‌برد.
امامی تصریحکرد: این دو نمایش هر روز در 3 یا 4 مدرسه که بیشتر از مدارس مناطق محروم هستند، اجرا شده و تا اواخر بهمن به جز ایام تعطیل رسمی ادامه دارد.
وی مدت اجرای این برنامه در مدارس ابتدایی  را ۲۰ دقیقه عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه کودکان و نوجوانان تأثیرپذیرترین افراد جامعه محسوب می شوند، اثرات اینگونه فرهنگ‌سازی‌ها علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از هدررفت سرمایه‌های ملی می‌شود، در بهبود محیط ‌زیست نیز تأثیر بسیار زیادی دارد.
ابوالفضل شریفی، کارگردان نمایش خیابانی " پ پ خ و سیاه" با تشکر از کمیته فرهنگ شهروندی و مدیریت بازیافت شهرداری اصفهان که به صورت ریشه‌ای به فرهنگ‌سازی بازیافت پرداخته‌اند، گفت: نمایش به ویژه طنز بهترین راه برای ارتباط با کودکان و فرهنگ‌سازی  مسائل مهم بوده که زمینه‌ساز راهنمایی خانواده‌‌ها و آموزش جداسازی پسماند تر و خشک از یکدیگر می‌شود.
وی افزود: این نمایش‌ها قرار است در مدت یک ماه به مدت 40 ساعت در مدارس منتخبی که از سوی کمیته شهروندی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان معرفی می‌شوند و در ساعات زنگ تفریح اجرا شوند.
شریفی با اشاره به نمایس " پ پ خ و سیاه" گفت: در این نمایش سیاه که نقش محوری را در طول برنامه دارد در ابتدا با بچه‌ها صحبت می‌کند و با آنان ارتباط برقرار کرده که در در بین صحبت یک پسماند تر را در سطل زباله انداخته و اینجاست که داستان ما آغاز می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.