چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

رییس گروه سینمای اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان:

فرصتی پیش آمده تا زیرساخته‌های سینمایی استان را تقویت کنیم

فرصتی پیش آمده تا زیرساخته‌های سینمایی استان را تقویت کنیم
رییس گروه سینمای اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: سعی کنیم به بهانه برگزاری نمایشگاه صنعت سینما، مراکز فنی و پشتیبانی سینمایی شهر و استان و کشورمان را تقویت کنیم.

رضا دهقانی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان می تواند در دستیابی به اهداف سینمایی اصفهان و حتی کشور موثر باشد، اظهار کرد: در سال 1392 نیز یک نمایشگاه صنعت سینما به همت خانه سینما و یکی از موسسات تولید فیلم در تهران برگزار شد که متاسفانه ادامه نیافت، اما امیدواریم با همتی و تلاشی که از سوی اصفهان توسط شهرداری و شورای شهر انجام شده و با پیگیری هایی که داشته اند برگزاری اولین نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان نتیجه‌بخش بوده و تداوم داشته باشد.
وی با اشاره به موضوع زیرساخت های سینما افزود: موقعی که ما بحث صنعت سینما را مطرح می کنیم این صنعت به زیرساخت هایی نیاز دارد که ما باید در شهر و کشورمان وجود داشته باشد. اما متاسفانه درحال حاضر آن زیرساخت اساسی صنعت سینما در اصفهان از جمله شهرک های سینمایی و تجهیزات بروز سینمایی در اصفهان وجود ندارد و در این زمینه ما با استانداردهای جهانی خیلی فاصله داریم به همین دلیل باید آن ها را در قالب نمایشگاه های صنعت سینما و جشنواره های سینمایی پوشش داده و آن ها را به شهر، استان و کشورمان وارد کنیم.
رییس گروه سینمای اداره کل ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: موضوعی که در برگزاری نمایشگاه صنعت سینما باید مورد توجه قرار گیرد این است که باید اهداف آن کاملا مشخص باشد و بدانیم که از کجا شروع کرده و به کجا می خواهیم برسیم در واقع خروجی این نمایشگاه چه چیزهای می تواند باشد و چه اتفاقی را می خواهیم در زمینه صنعت سینمای شهرمان رقم بزنیم.
وی تصریح کرد: یکی از پیشنهادات این است که می توان در کنار برگزاری این نمایشگاه، صنایع سینمایی و تجهیزات روز تولیدات سینمایی را نیز در قالب یک نمایشگاه در شهرمان ورود دهیم، یعنی سعی کنیم به بهانه برگزاری نمایشگاه صنعت سینما، مراکز فنی و پشتیبانی سینمایی شهر و استان و کشورمان را تقویت کنیم و یا مراکز فنی و پشتیبانی احداث کنیم که بتوانیم کمک و پشتوانه‌ای برای تولیدات فیلم باشیم چون اگر صنعت و زیرساخت نداشته باشیم و اگر نمایشگاه پیوستی نداشته باشد قطعا برگزاری آن در تولید فیلم ها تاثیر چندانی نخواهد داشت، اما اگر بتوانیم در بحث تجهیزات و چه در محتوا به تولید فیلم کمک کنیم و تمام این مجموعه را جمع آوری و در کنارهم در نمایشگاه عرضه کنیم و تمام موسسات تولید فیلم و مراکز فنی و پشتیبانی سینمایی در این مجموعه درگیر شوند در این صورت می توان نام آن را نمایشگاه صنعت سینما گذاشت.
دهقانی مهمترین چالش سینما در اصفهان را موضوع تجهیزات سینمایی برشمرد و گفت: در اصفهان یک مرکز فنی و پشتیبانی سینمایی قوی وجود ندارد که نیروهای سینمای اصفهان بدانند تجهیزات سینمایی خود را از کجا تهیه کنند و چطور امکانات و صنایع مورد نیاز خود را تهیه کنند و ایجاد این مراکز متاسفانه فقط به پایتخت معطوف شده است؛ این موضوع حمایت مدیریت شهری می طلبد و امیدواریم با برگزاری این نمایشگاه و پشتیبانی مدیریت شهری این مشکلات به حداقل برسد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.