دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

غفلت از آسیب‌های اجتماعی ابعاد سیاسی و امنیتی پیدا می‌کند

غفلت از آسیب‌های اجتماعی ابعاد سیاسی و امنیتی پیدا می‌کند
مسائل اجتماعی اگر مورد غفلت قرار بگیرد به پدیده اجتماعی تبدیل می‌شود و اگر همینطور ادامه پیدا کند ابعاد سیاسی و امنیتی پیدا می‌کنند.

جامعه شناسان و روان شناسان معتقدند که انتقال آموزه‌های رفتاری به وسیله ابزار بصری، اصل منطقی و اساسی در روانشناسی ‏است که هنرمندان و ارباب هنر می‌توانند در این زمینه نقش قابل توجهی داشته باشند.
 نقش سینما در کاهش آسیب‌های اجتماعی با ‏توجه به الگوبرداری افراد از روی سوژه‌ها، هنر پیشه‌ها وکاراکترهای فیلم امری بدیهی است.‏
فیلمی که در آن رفتارهای بهنجار در قالب صحیح و مبتنی بر اصول ساخته شود قطعا مخاطبین را تحت تاثیر رفتارهای مثبت ‏خود قرار می دهد و نتایج سودمندتری دارد.
به همین منظور سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برنامه ای تحت عنوان "سینما جامعه" برگزار می‌کند که این برنامه به اکران و تحلیل فیلم های اجتماعی در حال اکران می‌پردازد.
رییس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در دهه اخیر سینماگران توجه بسیار خوبی به سینمای اجتماعی داشته ‌اند، افزود: کارگردانان و نویسندگان در این دهه به آسیب‌های اجتماعی و مباحث خانواده بیش از پیش می‌پردازند.
مسعود مهدویان فر ادامه داد: سینما جامعه با هدف اکران و تحلیل تولیدات هنری سینمای اجتماعی با رویکرد پرداخت به سلامت اجتماعی توسط مرکز تخصصی خانواده وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه در این برنامه نخبگان، فعالان مدنی، خبرنگاران، خیرین و معلمان به صورت ویژه دعوت می‌شوند، اظهار کرد: فیلم های اجتماعی در حال اکران در کشور در این برنامه اکران و تحلیل روانشناسی و اجتماعی می‌شود.
مهدویان فر با ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال جاری اولین اکران این برنامه با فیلم "متری شیش و نیم" با موضوع مواد مخدر اتفاق افتاد و دومین برنامه هم به فیلم "شبی که ماه کامل شد" اختصاص داشت.
وی با بیان اینکه سینما جامعه هر فصل برنامه خواهد داشت، افزود: مسائل اجتماعی اگر مورد غفلت قرار بگیرد به پدیده اجتماعی تبدیل می‌شود و بعد از آن آسیب و مسئله اجتماعی خواهند شد و اگر همینطور ادامه پیدا کند ابعاد سیاسی و امنیتی پیدا می‌کنند.
 
 
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.