جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

عبادت رکن مهمی در پرورش فکری و روحی انسان است

عبادت رکن مهمی در پرورش فکری و روحی انسان است
خواهر شهید بهشتی، عبادت و به ویژه نماز شب را رکن مهمی در پرورش فکری و روحی انسان دانست.

سومین نشست «بیان گلبرگ هایی از زندگی بهشتیان زمین» با محوریت بررسی افکار و اندیشه های شهید مظلوم، دکتر محمدحسین بهشتی صبح روز 9 دی ماه در خانه فرهنگ شهید بهشتی برگزار شد.
در این نشست زینت السادات بهشتی، تنها یادگار باقی مانده از خانواده شهید بهشتی به سخنرانی پرداخت. او سخنش را با مقدمه ای درباره کوتاهی عمر آدمی، اهمیت تقوا و برگرفتن زاد و توشه برای سفر آخرت آغاز کرد و گفت: انسان باید همواره از خود بپرسد که برای خود و آنچه با خود از این دنیای فانی خواهد برد، چه کرده است؟
او کیفیت فعالیت های روزانه انسان را بهترین معیار برای میزان آرامش او دانست و اظهار کرد: هنگام شب که سر بر بالین می گذاریم، اگر در روز به رسالت خود به عنوان یک انسان و جانشین خداوند بر زمین عمل کرده باشیم، آرامشی مثال زدنی در وجودمان ایجاد می شود، اما اگر چنین نباشد، شب و مرور آنچه کرده ایم برایمان عذابی بیش نخواهد بود.
خواهر شهید بهشتی، عبادت و به ویژه نماز شب را رکن مهمی در پرورش فکری و روحی انسان دانست و گفت: در و دیوار این خانه گواه عبادت های پرسوز و گذار برادرم است که در وقت عبادت سجاده خود را رو به سوی قبله می گشود و چنان غرق در راز و نیاز با پروردگار می شد که چهره اش برافروخته می گشت.
او زیارت حرم ائمه معصومین(ع) را از دیگر ارکان مهم تهذیب نفس دانست و با اشاره به آداب صحیح زیارت گفت: شهید بهشتی هنگام زیارت هرگز وارد حرم نمی شد. در سفری که همراه ایشان به کربلای معلا داشتیم، مشاهده می کردیم که ایشان در گوشه ای از فضای مطهر حرم می ایستاد و با خلوص به گریه و رازو نیاز می پرداخت.
او ادامه داد: وقتی از ایشان خواستیم که وارد حرم شوند، گفتند من زیارتم را انجام دادم و نمی خواهم با ورود به حرم باعث آزار و اذیت زائران شوم.
او افزود: ایشان معتقد بودند آداب زیارت با شناخت و آگاهی نسبت به مقام و جایگاه امام آغاز شده و در ادامه با رازونیاز و نجوا و توسل درونی به ایشان انجام می شود.
خواهر شهید بهشتی، خوش رویی و خُلق گشاده در برخورد با رفتارها و افکار متفاوت افراد را دیگر ویژگی برادرش دانست و اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از منظر ایشان بسیار زیبا و لطیف تعبیر می شد.
او در ادامه دوری از کینه ورزی و انتقام جویی را از ویژگی های بارز شهید مظلوم دکتر بهشتی دانست و عنوان کرد: در سالهای آخر حیات برادرم عده ای حرف های ناروایی را به ایشان نسبت می دادند.
او ادامه داد: از یکی از شاهدان واقعه هفتم تیرماه سال 60 شنیدم که برادرم روز آخر حیاتشان در پاسخ به یکی از حاضران که گفته بود از سوی عده ای از جوانان شهر کرمان که به دلیل نسبت دادن سخنان ناروا به شهید بهشتی از ایشان طلب حلالیت و بخشش داشتند، گفته بودند به این جوانان عزیز بگویید که من پیش از آنکه شما از من طلب بخشش کنید، شما را حلال کردم و بخشیدم.
خواهر شهید بهشتی تاکید کرد: امید آنکه همه ما بتوانیم با الگو گرفتن از شهید بهشتی و امثال ایشان نسبت به همدیگر مهربان تر و رئوف تر باشیم و تلاش ما بر این باشد که باری هرچند کوچک از دوش یکدیگر برداریم.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.