پنجشنبه - ۲۵ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

فریده روشن تاکید کرد:

ضرورت عدم فاصله میان جامعه سالم و معلول

 ضرورت عدم فاصله میان جامعه سالم و معلول

رئیس کمیسیون فرهنگی ورزشی شورای شهر اصفهان گفت:  معلولان تلاش می کنند تا ثابت کنند که معلولیت، محدودیتی برای حضور آنها در جامعه نیست.

 


در حاشیه برنامه دومین ویژه عصرگاهی با نای و نوای هنرمندان معلول با عنوان "فراتر از هنر" که از سوی عمارت هنرمند وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد، فریده روشن با تاکید بر اینکه معلولیت، محدودیت نیست، گفت: امروز عزیزان معلول و هنرمند نشان داده اند که علی‌‌رغم نقصان جسمانی و محدودیت های جامعه توانسته اند شعار خواستن توانستن را عملی کنند و محدودیت های موجود را نادیده گرفته و خود را به‌خوبی نشان دهند.

وی ادامه داد: معلولان تلاش می کنند تا خود را در جامعه نشان داده و بگویند که هستند و می توانند و ثابت کنند که معلولیت، محدودیتی برای حضور آنها در جامعه نیست، اما برای ما مسوولان جای تاسف است که در برنامه ریزی های شهری به معلولان توجه شایانی نشده و آنها را به‌خوبی ندیده ایم و در زمانی که تصمیم گیری می کنیم عزیزان معلول را نادیده می گیریم.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: معلولان حتی برای سوارشدن به اتوبوس با مشکل مواجه هستند درحالی که اگر به جامعه معلولین توجه داشته باشیم حداقل عبور و مرور عزیزان معلول تنها با ایجاد رَمپ های ساده و روان سازی مسیرها با هزینه های اندک امکان پذیر خواهد بود؛ ضمن اینکه همیشه باید این موضوع را در ذهن داشته باشیم معلولیت هیچ یک از ما انسان های سالم به لحاظ جسمی نیز دور از ذهن نیست و شاید با یک اتفاق ساده برای هریک ما به‌وجود بیاید.

روشن تصریح کرد: عزیزان معلول هم باید در کنار سایرین در جشنواره مختلف هنری، اجتماعی و ورزشی حضور داشته باشند و همه ما باید آنها را در کنار خودمان ببینیم و بین خود و عزیزان معلول جدایی وجود نداشته باشد.

گفتنی است؛ دومین برنامه ویژه عصرگاهی با نای و نوای هنرمندان معلول با عنوان "فراتر از هنر" عصر چهارشنبه 12 تیرماه از سوی عمارت هنرمند وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان برگزار شد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.