یکشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
پیام مهر شهردار اصفهان به دانش آموزان
 

تابلوهای شهروندی رنگ مِهر به خود گرفت
 

آموزش بایدها و نبایدهای نجوم رصدی پیشرفته
 

قرار با ستاره‌ها در باغ غدیر
 

آموزش مفاهیم شهروندی به دانش آموزان در کتاب "کلاس شهر"
 

برپایی نمایشگاه "راه بی پایان" در  پارک کوهستانی صفه
 


رونمایی از کتاب دوم "سینماتوگراف" با حضور کیانوش عیاری
 

سوت پایان رقابت های والیبال دختران محلات شهر اصفهان
 

صفر تا صد فروش در نشست "مدیریت محصول"
 

شهر یادت نره؛ نخستین برنامه تولیدی فرهنگی شهروندی

شهر یادت نره؛ نخستین برنامه تولیدی فرهنگی شهروندی
جشن بزرگ شهروندی "شهر یادت نره" از 12 تا 15 مرداد هر شب از ساعت 20:30 در باغ نور برگزار می‌شود.

 

نیاز گسترده به شهرسازی و شهرگرایی در سده اخیر و همچنین انفجار جمعیت در کلانشهرها، ابعاد متنوعی به مسائل شهر داده و مباحثی چون آموزش در قالب برنامه های شاد با مشارکت شهروندان، اهمیت ویژه‌ای یافته است.

توجه به  فرهنگ شهروندی مهم ترین مسئله آموزشی در این برنامه هاست که باید به آن توجه‌ اساسی کرد چرا که فرهنگ دارای کارکردهای هویتی و اجتماعی بوده و در اصل شخصیت اصلی جامعه را تشکیل می‌دهد و الگویی است که نظام شهری را شکل داده و متناسب با آن ارزش‌ها، هنجارها، اهداف و وسایل لازم را برای شهروندان فراهم می‌سازد.

آشنایی و شناخت دقیق مفهوم شهروندی فرهنگی، در قالب بخش کودک و نمایش گام اول در جهت تحقق آن است اگر شهروندان با نیازها و حقوق خود و دیگران توسط برنامه های شاد و طنز آشنا شوند خود را در برابر هم مسئول دانسته و متعهد می‌شوند در ساخت شهر، نقش اساسی و مؤثر داشته باشند.

مرتضی رشیدی، معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان اظهار کرد: برنامه "شهر یادت نره"، جشن بزرگ شهروندی است که از 12 تا 15 مرداد هر شب از ساعت 20:30 در باغ نور برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در حوزه فرهنگی در سایر جشن‌ها تولیداتی نداشت و معمولا اگر هنرمند یا مجری به برنامه ها دعوت می‌شد برنامه های آماده خود را برای مردم اجرا می‌کردند به همین دلیل در راستای تولید آثاری با موضوع شعروندی فرهنگی کارهایی تولید شده که در این برنامه برای اولین بار اجرا می‌شود.

معاون اجتماعی سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: این تولیدات در سه حوزه نمایش خیابانی، نمایش صحنه ای و آیتم کودک آماده شده است که در 4 روز به همراه استندآپ کمدی امیر کربلایی زاده و اجرای مسعود روشن پژوه اجرا می‌شود.

رشیدی افزود: این برنامه با عنوان "شهر یادت نره" در آینده برای موضوعات دیگر فرهنگی هم برگزار می‌شود.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.