دوشنبه - ۲۵ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

بهبود مهارت‌های ارتباطی در "چتری برای یک حس خوب"
 

آموزش تکنیک‌های "مهندسی خلاقیت" در خانه جوان
 

گفتن از ناگفته‌های عاشورا زیر خیمه نوجوانان
 

عکاسی معماری دمِ‌دستی نیست
 

رسانه؛ اطلاع‌رسان یا جریان‌ساز؟
 

کار داوطلبانه، تمرین پویایی در جامعه است
 

"شهر من" پیوند کودکی با موضوع های شهروندی

"شهر من" پیوند کودکی با موضوع های شهروندی
"شهرمن" نخستین جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان با مسائل شهروندی است.

سالهاست مفهوم "توسعه کودکی" دغدغه فعالان و متخصصان کودک و نوجوان است. موضوعی که می تواند جامعه را به سمتی هدایت کند که با اطمینان خاطر ساکنینش تربیت شهروندی شوند و بتوانند نقش موثری در تعاملات و مناسبات سازنده با همنوع، جامعه و محیط زیست داشته باشند. اما برای "توسعه کودکی" تولید محتوا که نیازهای ادبی کودک و نوجوان را پاسخ دهد هم مهم است. چند وقتی است که سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به همت اداره توسعه فرهنگ شهروندی، کودکان و نوجوانان را هدف قرارداده تا دغدغه های شهروندی را با تولید محتوای مناسب، جذاب و در قالب های متنوع گوشزد کند و مسیر را برای "توسعه کودکی" هموار کند.
"شهرمن" یکی از اقدام های بدیع و مهم اداره توسعه فرهنگ شهروندی است تا برای نخستین بار جشنواره شعر و داستان کودک و نوجوان شهروندی برگزار شود و فرهنگ شهروندی با زبان شعر و داستان در کودک و نوجوان این شهر درونی گردد. 
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی درهمین راستا اظهار داشت: نخستین جشنواره شعر و داستان "شهرمن" با موضوع مسائل شهروندی با هدف تولید محتوا در شعر و داستان برنامه ریزی شده تا بتوانیم متون کودک را با آموخته های مهارت های زندگی شهروندی غنی کنیم.
احمد رضایی با اشاره به اینکه مخاطب فراخوان "شهر من" افراد صاحب نظر و صاحب قلم در حوزه شعر و داستان برای کودکان و نوجوانان هستند ادامه داد: تولید محتوا در این زمینه به صورت های متنوع اعم از کتاب، صوت و انیمیشن تهیه می شود که هدف آن آشنایی و به کارگیری زبان ادبیات و هنر کودکان و نوجوانان با مضامین مهارت های شهروندی است.
وی افزود: قرار نیست در جشنواره "شهرمن" سطح شعر و داستان ارتقا داده شود بلکه هدف بهبود ادبیات کودک و نوجوان با موضوع های آشنایی با مهارت های شهروندی است. 
رئیس اداره توسعه فرهنگ شهروندی با اشاره به گروه بندی های الف-خردسال، ب-7 تا 9 سال و ج- 10 تا 12 سال، بخش داستان نوجوان و بخش شعر گفت: سعی شده تا فراخوان مذکور نیازهای سنی طیف کودک و نوجوان را در نظر بگیرد که آخرین مهلت ارسال تا آخر مهرماه سال جاری بوده و در آبان ماه آثار داوری خواهد شد.
رضایی افزود: از ابتدای مردادماه هفته نامه کودک توسط اداره توسعه فرهنگ شهروندی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان منتشر شده که این آثار در این هفته نامه هم منتشر می شود و این در حالی است که سلسله کارگاه هایی با حضور احمد اکبرپور در حال برگزاری است که علاقه مندان می توانند از این فرصت استفاده کنند.
وی با بیان اینکه پرورش و رشد رشته های هنری وظیفه اداره مذکور نیست و هیچگونه حرکت موازی را دنبال نخواهیم کرد تصریح کرد: ما با بهره برداری از محتویات ادبیات کودک و نوجوان در شش موضوع اخلاق شهروندی و سلامت روان، حمل و نقل عمومی و پاک، پسماند و بازیافت، پارک ها و فضای سبز، آتش نشانی و حوادث ایمنی و مصرف بهینه انرژی درصدد آن هستیم تا با پیوند دوران کودکی و نوجوانی با موضوع های شهروندی توسط سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان به نیازهای زندگی امروز جامعه پاسخ دهیم.
 
 

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.