سه شنبه - ۲۶ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
یاددهی و یادگیری نجوم به روایت ابوریحان بیرونی
 

پسوریازیس بیماری نیست، با هم مهربان باشیم
 

"میرزا جواد"؛ اولین شهید عکاس در جریان مشروطه
 

اکران و تحلیل فیلم "آباجان" در زاویه دید
 

برپایی نمایشگاه "ماه مهر" ویژه بازگشایی مدارس
 

آموزش صد هزار شهروند اصفهانی در "توانِ هفت"
 

بازنویسی مدام نمایشنامه از شگردهای نوشته خوب است
 

نمایش و تحلیل روانشناختی "اولین انسان" در سینما گپ
 


اکران انیمیشن بچه رییس در بچه ها سینما
 

اجرای برنامه های جذاب و اثرگذار در ماه رمضان ویژه شهروندان ارشد

اجرای برنامه های جذاب و اثرگذار در ماه رمضان ویژه شهروندان ارشد
همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان، ویژه برنامه های مختلفی از سوی مراکز فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان ویژه اقشار مختلف شهروندان اصفهان در حال برگزاری است.

باغ تجربه به عنوان یکی از مراکز شناخته شده و فعال در زمینه برگزاری برنامه ویژه شهروندان ارشد، در این ایام به برپایی چهار برنامه با محوریت ایجاد شادی و نشاط در ماه مبارک رمضان اقدام کرده است.
فریبا زارعان، مدیر این مرکز فرهنگی و تفریحی در این خصوص گفت: برنامه جزءخوانی قرآن کریم از جمله برنامه هایی است که در ایام این ماه مبارک از ساعت 8:30 صبح در سالن حکمت باغ تجربه برگزار می شود.
وی ادامه داد: این برنامه ویژه بانوان است و تلاش کرده تا فضایی متفاوت با سایر محافل جزءخوانی قرآن را در این ایام برای بانوان فراهم کند تا میزان جذابیت و اثرگذاری برنامه را افزایش دهد.
وی با اشاره به برگزاری برنامه مسابقات قرآنی در روزهای دوشنبه هر هفته گفت: این برنامه با هدف آشنایی شهروندان ارشد با مفاهیم و مضامین بلند آیات قرآن کریم برگزار می شود و نحوه اجرای آن به این نحو بوده که سوالاتی پیرامون موضوعات مختلف برای شرکت کنندگان طرح شده و از آنها خواسته می شود تا با مراجعه به قرآن پاسخ سوالات را بیایند، این مسئله باعث انس بیشتر آنها با قرآن شده و مرور و مطالعه آن را برای افراد آسان تر می کند.
مدیر باغ تجربه همچنین از برگزاری نشست ادبی "من شاعرم" در این ایام خبر داد و اظهار کرد: این نشست ادبی که در طول سال هم برگزار می شود، در این ایام با حال و هوای معنوی ماه مبارک رمضان در روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت 8:30 صبح برگزار می شود.
زارعان افزود: در این نشست اساتیدی همچون خبوشانی متخلص به شقایق و استاد هادوی متخلص به شهیر اصفهانی حضور یافته و با شنیدن اشعار حاضران به بررسی آنها می پردازند.
وی گفت: تاکید شده تا این اشعار در این ایام با محوریت ماه مبارک رمضان سروده شود، سرودن اشعار آیینی و برگزاری مسابقه از بخش های دیگر این برنامه است.
وی برنامه "ترنم اندیشه" را چهارمین ویژه برنامه باغ تجربه در این ایام دانست و تصریح کرد: این برنامه نیز با هدف ایجاد فرصتی برای تبادل تجربیات شخصی در زمینه نوشتن شعر، دکلمه، دل نوشته، نکات علمی، پزشکی و ... برای شهروندان ارشد، در روزهای دوشنبه هر هفته تا پایان این ماه مبارک از ساعت 8:30 صبح پذیرای علاقمندان است.
وی تاکید کرد: تلاش شده تا برنامه های نشست ادبی من شاعرم و ترنم اندیشه تماما توسط شهروندان ارشد مدیریت شود. این دو برنامه از آیتم های مختلفی برخوردار هستند که همه آنها را شهروندان ارشد طراحی و اجرا می کنند و نتیجه کار و تلاش خود را برای همسالان خود به نمایش می گذارند.
زارعان با تاکید بر اهمیت و ضرورت اجرای برنامه برای شهروندان ارشد گفت: کشور ما در مسیری قرار دارد که هر روز بر تعداد قشر سالمند آن افزوده می شود و باید در این زمینه سرمایه گذاری بیشتری صورت گیرد تا بتوانیم طی 10 سال آینده زمینه مناسبی را برای مدیریت و برنامه ریزی این اقشار ایجاد کنیم.
وی خاطرنشان کرد: باغ تجربه به عنوان مرکز فرهنگی تفریحی وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان که بخش عمده ای از فعالیت خود را در این زمینه قرار داده است، به تنهایی برای شهر بزرگی همچون اصفهان کافی نیست و لازم است تا سایر بخش ها، نهادها و مراکز نیز در این زمینه مشارکت داشته باشند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.