جمعه - ۱ شهریور ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
میدان نقش جهان میزبان بیش از 400 عنوان بازی
 

سلامت اجتماعی شهر در گرو تفریح بانوان
 

روایت زندگی یک سفیر در رُمان "بیداری"
 

14 سال در جستجوی آسمان تاریک
 

روایت "اصفهان گرد" از خانه تاریخی نظام الاسلام
 


پویش بانوی آب برای اولین بار در اصفهان
 

برگزاری جشن "روایت غدیر" در پارک مسجدعلی خوراسگان
 

استقبال بیش از 50 هزار نفر از جشن "خبر بزرگ"
 

سینما باید در سبد فرهنگی کودکان قرار گیرد
 

شناسایی ظرفیت‌های پنهان در نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان

شناسایی ظرفیت‌های پنهان در نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان گفت: نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان با شناسایی ظرفیت‌های پنهان سبب می‌شود تا گردونه سینمای اصفهان شتاب بگیرد.

رضا روحانی اظهار کرد: نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان در راستای سند توسعه صنعت سینمای اصفهان که به تصویب شورای شهر اصفهان رسیده، اجرا می شود و احتمالا طی سالهای آینده استمرار خواهد یافت اما قطعا توسعه می‌یابد یعنی برنامه های دیگری نیز به آن افزوده می شود که همگی در راستای تحول سند توسعه صنعت سینما باشد.
وی افزود: مهم ترین اهداف نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان که به عنوان اولین سال برگزار می‌شود این است که اولا ظرفیت‌های سینمایی استان اصفهان احصا و پایش صورت گیرد، یعنی اینکه در مرحله اول ما بدانیم در زمینه های فیلمنامه نویسی، گریم، طراحی، بازیگری، تدوین، دوکوپاژ، تهیه کنندگی، کارگردانی و تمام متعلقات سینما چه ظرفیت هایی در استان اصفهان وجود دارد و بتوانیم آن ها را در قالب یک نمایشگاه همچون یک ویترین عرضه کنیم که امیدواریم ظرفیت های حقیقی و حقوقی اصفهان در این نمایشگاه حضور موثری داشته باشند و ما بتوانیم این توان و پتانسیل را یکجا درقالب این نمایشگاه نشان دهیم.
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان تصریح کرد: هدف اصلی از ارائۀ این توان این است که شهروندان اصفهانی که در حوزه سینما در این شهر استعدادی دارند شکوفا شده، با این ظرفیت ها آشنا شوند و اگر تمایل و علاقه دارند که در این حوزه فعال شوند خیلی به این موضوع نیاز نداشته باشند که به شهرهای دیگر به خصوص تهران بروند.
روحانی با اشاره به هدف بلند مدت نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان ادامه داد: نمایشگاه صنعت سینمای اصفهان هدف بلند مدتی را هم دنبال می کند که قطعا با یک نمایشگاه محقق نمی شود اما می شود به آن پرداخت و این است که اصفهان به لحاظ جایگاه تاریخی خود در ایران که چند دوره در اوج تمدن هایی که در ایران شکل گرفته مانند سلجوقیان، آل بویه و صفویان پایتخت ایران بوده و قدر مسلم یکسری لوکیشن های منحصر بفرد دارد یعنی تعدادی بناهای مربوط به این دوران در اصفهان وجود دارد که در هیچ جای دیگری به جز اصفهان پیدا نمی شود که برای ساخت یکسری فیلم های تاریخی بسیار مناسب خواهند بود.
معاون فرهنگی هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان با بیان اینکه به دلیل آلودگی و کمبود آب و تغییر اقلیم و اکوسیستم زیستی اصفهان وضعیت اصفهان برای بحث صنعت و کشاورزی تقریبا بسته شده است، گفت: اگر قرار باشد کسب و کارهای جدی در این شهر شکل بگیرد و تولید ثروت شود چاره ای نداریم جز اینکه به سمت صنایع خلاقی برویم که بخشی از این صنایع، مسائل فرهنگی مثل صنعت سینما، تئاتر و موسیقی است که از قضا اصفهان ظرفیت های فوق العاده ای در این زمینه دارد. موضوعی دیگری که می توان به آن پرداخت فرهنگ عامه و فولکلور اصفهان است که بسیار غنی است اما متاسفانه ما خیلی کم به آن پرداخته شده است.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.