چهارشنبه - ۲۴ مهر ۱۳۹۸
  اخبار برگزیده
آشنایی با معـــماری قاجار در موزه گرمابه علیقلی آقا
 

برگزاری دومین همایش "طراحـــی دارو" در خانه جوان
 


طوفان فکری در مادران با کارگاه "خلاقیت و ایده پردازی"
 

آموزش اقتصاد رسانه به روزنامه نگاران
 


مهمترین حق کودک برقراری رابطه با والدین است
 اُنس گرفتن نوجوانان با شعر و ادب در مدرسه ادبیات
 

زمین لرزه‌های مهیب و سونامی شدید از نتایج برخورد سیارک با زمین است

زمین لرزه‌های مهیب و سونامی شدید از نتایج برخورد سیارک با زمین است
انفجارهای باور نکردنی، زمین لرزه‌های مهیب، سونامی‌های شدید نتایج دیگر برخورد سیارک‌ها با زمین است.

نشست 175 باشگاه نجوم اصفهان با موضوع «خطر سیارک‌ها، فرصت یا تهدید زمینی» به همت مرکز نجوم ادیب سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان روز دوشنبه 25 دی در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد.
حسن حاتمی، اولین سخنران برنامه با اشاره به برخورد سیارک‌ها با زمین اظهار داشت: گروهی از دانشمندان باور دارند در آغاز این ستاره‌های دنباله‌دار بوده‌اند که با برخوردهایشان محیط سیاره را برای ظهور حیات آماده کرده‌اند و منجر به پیوند اولین سنگ‌بناهای حیات روی این سیاره شده‌اند.
سخنران این برنامه تصریح کرد: خطر برخورد یک سیاره با زمین می‌تواند از فاجعه‌بارترین رخدادها برای حیات موجودات زنده در زمین باشد. با اینکه شواهدی وجود دارد که زمین و دیگر سیاره‌های منظومه شمسی، با شهاب سنگ‌ها پیوسته در حال بمباران هستند و احتمالاً ظهور حیات زمین، ره‌آورد برخورد یک دنباله‌دار بوده، تعداد کمی از ما برخورد یک سیارک بزرگ با زمین را خطری جدی تلقی می‌کنیم اما این موضوع یک خطر کاملا واقعی است.
وی تصریح کرد: در واقع هر قدر زمان بیشتری از حیات و تمدن ما می‌گذرد، بیشتر احتمال دارد که روزی درست روی سطح زمین شاهد برخورد یک قطعه بزرگ از یک سیارک باشیم.
مرتضی بارونی، سخنران بعدی برنامه با بیان اینکه برخورد سیارک‌ها با زمین چه عواقبی در پی خواهد داشت، اظهار داشت: در این صورت چند دقیقه تا چند ساعت دنیای زیبا به هیچ تبدیل می‌شود و حیوانات و گیاهان روی زمین نابود خواهند شد، به طوریکه مشهورترین قربانیان این حادثه دایناسورها بودند.
وی گفت: انفجارهای باور نکردنی، زمین لرزه‌های مهیب، سونامی‌های شدید نتایج دیگر برخورد سیارک‌ها با زمین است.
بارونی خاطرنشان کرد: سیارک‌ها می‌توانند فرصتی برای زمین محسوب شوند. سیارک‌ها اطلاعاتی از دنیای اطراف خودمان به ما می‌دهد و ما بیشتر با دنیای آنها آشنا می‌شویم.
وی افزود: بررسی  نزدیک از سیارک‌ها به ما این امکان را می‌دهد تا بیشتر با آنها آشنا شده و مسیرشان را تشخیص بدهیم و در نتیجه رصد زود هنگام آنها می‌تواند در آسیب‌شناسی نقش موثری ایفا کند و قبل از برخورد به زمین، مسیر برخورد را تغییر داد و از زیان‌های آن کاست.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن
عضویت در خبرنامه 
 

عضویت در خبرنامه 
 © کلیه حقوق اين پورتال به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان تعلق دارد هر گونه کپی برداری بدون مجوز منع قانونی دارد.